Avea ile 250 kilometre hızda görüntülü görüşme

Avea hattı olan kişiler hızlı trende 3G teknolojisi ile görüntülü konuşabilecek

Avea ile 250 kilometre hızda görüntülü görüşme

BAKAN YILDIRIM ANLATTI

Hızlı trenle seyahat edecek olan Avea müşterisi yolcular 3G teknolojisi ile görüntülü görüşme yapıp, hızlı internete bağlanabilecek.

TCDD-Avea işbirliğiyle dün Ankara-Eskişehir Yüksek Hızlı Trenleri’nde 3G uygulamasını başlatan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, test için görüntülü konuşma yaptı.

Trende giderken Ankara’daki Özel Kalem Müdürü ile görüntülü görüşen Yıldırım, “Vatandaş hızlı trende katılması gereken önemli bir toplantı varsa cep telefonundan katılabilecek, film indirebilecek” dedi.

ANKARA-KONYA SIRADA

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, diğer operatörlerin Avea altyapısından faydalanarak hızlı trende 3G hizmeti vereceğini belirtti. Avea İcra Başkanı Erkan Akdemir de tüm yatırımlarını 3G’ye uygunluk sağlayacak şekilde gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ankara-Eskişehir hızlı tren hattı ile 3G teknolojisinden yararlanılarak, televizyon, görüntülü konuşma gibi imkanlar sağlanacağını belirten Erkan Akdemir, 2010’da hayata geçmesi beklenen Ankara-Konya hızlı tren projesi için çalışmaların başladığını aktardı.