Avrupa Konutları TEM 22 ayda tamamlandı

İstanbul TEM otoyolu üzerinde inşa edilen 3100 konutluk Avrupa Konutları TEM projesi, 22 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı ve anahtar teslimlerine başlandı

10 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

PROJE KRİZ DİNLEMEDİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Artaş-Öztaş-Doğu Ortak konsorsiyumu tarafından İstanbul TEM otoyolu üzerinde inşa edilen Avrupa Konutları TEM projesi tamamlandı. Konsorsiyumun İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Çok çalıştık. 3100 konutluk projemizi 22 ay gibi kısa bir sürede, dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen tamamladık” dedi.Projenin toplam inşaat alanının 660 bin metrekare olduğunu belirten Çetinsaya, bunun 435 bin metrekaresinin konut alanı olduğunu dile getirdi.

65 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Çetinsaya şöyle devam etti: “Ülkemizde ilk defa uygulaması yapılan 3 kilometrelik altyapı galerisini tüm sitenin altında hemen müdahaleye uygun şekilde gerçekleştirdik. 5 bin araçlık 225 bin metrekarelik otopark yaptık. Sosyal tesislerimiz de çok güçlü. 7 açık, 2 kapalı yüzme havuzu, 1 futbol sahası, 2 tenis kortu, 2 çok amaçlı saha, sauna, fitness, squash plates salonumuz var. Bununla birlikte projede 2 market, 17 ticari ünite mevcut. 65 bin metrekare yeşil alan yaptık.”

TATİL KÖYÜ LÜKSÜNE SAHİP

Çetinsaya, inşaatına 2007’un sonunda başlanan, Türkiye’nin en büyük toplu konut projelerinden olan projede anahtar tesliminin sürdüğünü kaydetti. Projede fiyatların 178 bin 500 lira ile 469 bin 100 lira arasında değiştiğini belirten Çetinsaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Projede kreş ve anaokulunun yanı sıra 32 derslikli ilköğretim okulu bulunuyor. Bir tatil köyünün ya da lüks bir otelin sağladığı kalite ve hizmet standartlarına sahip sosyal tesisler sayesinde her gün tatil havasında geçecek.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;