Avrupalı bankalar 3 yılda

Fiba Holding Başkanı Hüsnü Özyeğin, bankacılık sektöründe çeşitli birleşme ve satın alma fırsatları ortaya çıkabileceğini, Batı Avrupalıbankaların Türkiye'den 2-3 yıl içinde çıkabileceklerini söyledi

24 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

FIRSATLAR YARATILACAK

Finansbank’ı Yunan NBG’ye satan Fiba Holding Başkanı Hüsnü Özyeğin, Batı Avrupalı bankaların Türkiye’deki bazı yatırımlarını 2-3 yıl içinde elden çıkarmak zorunda kalabileceğini söyledi. International Network of M&A Partners tarafından İstanbul’da düzenlenen Küresel Birleşme Devralma Sempozyumu’nda konuşan Hüsnü Özyeğin, gelecek dönemde Türk bankacılık sektöründe çeşitli birleşme ve satın alma fırsatları ortaya çıkabileceğini dile getirdi.

ENERJİYLE İLGİLENİYORUZ

Hüsnü Özyeğin, Amerika ve Avrupa’da devletlerin, bankaları içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmak için verdikleri finansal destekleri sona erdirmek üzere olduğuna dikkat çekti. Özyeğin, enerji, madencilik ve altyapı başta olmak üzere Türkiye’de çok sayıda sektörün hem birleşme ve satın alma hem de yatırım açısından öne çıkacağını belirterek Fiba Holding’in yenilenebilir enerjideki yatırım fırsatlarını yakından izlediğini vurguladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;