Avşar'a soruşturma açtı, emekli oldu

Hülya Avşar'a soruşturma açan savcı emekli oluyor

24 Eylül 2009, Perşembe 14:18
A A

Kürk açılımı konusunda yaptığı açıklama sonrasında ünlü sanatçı Hülya Avşar hakkında ”Halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik ettiği” gerekçesiyle soruşturma açan Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır emekliliğini istedi. Emekliliğini isteyen Savcı Çakır, noterlik yapmak içinde dilekçe verdiği öğrenildi.

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır, Bülent Ersoy hakkında, jüri üyesi olduğu Popstar Alaturka programında yaptığı konuşmada "halkı askerlikten soğutma" suçunu işlediği iddiasıyla dava açmıştı. Türk halkının askerliğe ve askere büyük değer verdiği belirtilen iddianamed Savcı Çakır, ”Türk Milletinin Askerliğe verdiği önem ve değer nedeniyle, vicdanında ’Asker ocağı’ ile ’Peygamber ocağı’ eş düzeyde tutulmuştur.Asker uğurlamalarının, törenlerle ve coşkuyla Yurdun her yöresinde yapılıyor olması da, örf ve adet olarak, toplum tarafından benimsenmiş bir olgu olarak varlığını sürdürmektedir. Bu nedenledir ki; Askerliğin eksiksiz tamamlanması, ’Şehitlik’ ve ’Gazilik’ kavramlarına verilen ulviyet ve kutsiyet;kişiye ve ailesine toplumsal bir değer kazandırmaktadır. ’Her Türk Asker Doğar’ özdeyişi de; bu ulvi duyguları ifade eden ’Atasözü’ olarak halk tarafından benimsenmiştir”vurgusu yapmıştı.

İSTANBUL (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.