Ayakkabıları gitti, çorapla kaldı

Karabük’te dün Rufai tarikatının şeyhi ve Bahattin Gazi Vakfı kurucusu Hacı Mustafa Boyraz’ın (87) cenaze töreni vardı

26 Temmuz 2017, Çarşamba 07:28
A A
Kentin tanınmış isimlerinden 6 çocuk babası Mustafa Boyraz, kalp rahatsızlığı nedeniyle 165 gündür tedavi gördüğü Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün hayatını kaybetti. Boyraz için Kent Meydanı'nda cenaze töreni düzenlendi.

Törene Karabük Valisi Kemal Çeber, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya, Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, İl Müftüsü Halil Bektaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

AYAKKABILARINI CENAZE NAMAZI SONRASI BULDU


Cemaat, öğle namazını meydana serilen hasır ve kilimlerin üzerinde kıldı. Öğle namazında ayakkabılarını çıkaran Belediye Başkanı Rafet Vergili, namaz sonrası yaşanan kargaşada ayakkabılarını bulamadı.Başkan Vergili, cenaze namazında hasır ve kilimlerin kaldırılması nedeniyle betonun üzerinde ayakkabısız saf tuttu. Cenaze namazı ardından Boyraz'ın cenazesi Karabük Mahallesi mezarlığında toprağa verildi. Başkan Vergili, cenaze ile birlikte kalabalığın da meydandan ayrılması ardından ayakkabılarını buldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;