Ayakkabının verdiği acıyı azaltmaya yardımcı olacak bilgiler

Eğer siz de gün içerisinde vuran ayakkabıyla dolaşmak istemiyor, topuklu ayakkabılarınızla daha rahat yürümek istiyorsanız o zaman bu haber tam da size göre! İşte uyguladığınız takdirde ayakkabının ayağınıza verdiği acıyı azaltacak ipuçları…  

23 Ekim 2017, Pazartesi 10:19
A A

Kadınlara göre ayakkabı;  ilk görüşte başlayan ve bir ömür devam eden aşktır. Tabii söz konusu ayakkabıyı gönül rahatlığıyla giyip, özgürce hareket etmemizse işte o zaman durum biraz karışıyor.

Eğer siz de ayakkabının ayağınıza verdiği acıyı en aza indirmek istiyorsanız işte uygulamanız gereken ipuçları 

AYAK NUMARANIZIN DOĞRU OLDUĞUNA EMİN MİSİNİZ?

AYAK NUMARANIZIN DOĞRU OLDUĞUNA EMİN MİSİNİZ?

Doğru ayakkabı numarası tercihi yapın. Ayak numaranızdan küçük bir ayakkabı giyerseniz bunyon adı verilen başparmaklarda oluşan şişlik problemi yaşarsınız.

Eğer ayakkabınız büyük ve yürümenizi zorlaştırıyorsa da ayağınız su toplar.  Ayrıca ayak numaranız yaşınıza, kilonuza göre sürekli değişir. Bu nedenle alırken rahat ettiğiniz ayakkabınız birkaç ay sonra ayağınızı rahatsız edebilir. 

KALIN TOPUKLULARI SEÇİN

KALIN TOPUKLULARI SEÇİN

İnce topuklu ayakkabıların daha seksi görünmemize yardımcı olduğunu biliyoruz. Ama imkanınız var ise ince topuklu ayakkabıları giymemeye çalışın.

Çünkü stiletto gibi ince topuklular, vücudunuzun dengesini bozar.  

Eğer şansınız var ise kalın topuklu ayakkabıları tercih edin. Ayrıca ince tabanlı ayakkabılar, ayaklarınızın acımasına neden olur. Bu nedenle ayağınızdaki baskıyı azaltmak için platform ayakkabıları seçin. 

AYAĞINIZI KAPLAYAN AYAKKABI TERCİH EDİN

AYAĞINIZI KAPLAYAN AYAKKABI TERCİH EDİN

Ayağınızı tamamen kaplayan ayakkabılar daha rahat etmenizi sağlar. Bu nedenle topuklu botlar ve çizmelerle daha kolay yürür ve rahat edersiniz.

KATE MIDDLETON TAKTİĞİ (AYAKKABI PEDİ KULLANMANIN FAYDALARI)

KATE MIDDLETON TAKTİĞİ (AYAKKABI PEDİ KULLANMANIN FAYDALARI)

Yoğun tempo içerisinde tüm gün topuklu ayakkabılarla rahat etmek istiyorsanız belki Kate Middleton'un taktiğini uygulamak isterseniz. Cambridge düşesi kullandığı ayakkabı pedi sayesinde, ayakkabının ayağa verdiği acıyı hafifletiyor.  

Ayakkabı pedleri ayağınızın tabana tamamen baskı yapmasını engelleyerek acıyı azaltır. 

Ayrıca ayağınızda kabarmaların oluşmasını da önler.

Kate Middleton'un topuklu ayakkabı giyerken mutlaka kullandığı dabanlık "ACE BOW" ama siz lostradan kendi ayakkabınıza ve ayak numaranıza uygun bir tabanlık kolayca temin edebilirsiniz. 

AYAK MASAJININ ÖNEMİ

AYAK MASAJININ ÖNEMİ

Gün sonunda ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra ayaklarınıza masaj yapın. Ağrı nedeniyle acıyan ayaklarınıza ve bacak kaslarınıza masaj yaparak rahatlayın.