Ayıyı sevmek isteyince...

Mersin'in Tarsus ilçesindeki hayvanat bahçesinde, ayının bulunduğu kafese elini uzatan bir kişi parmağından oldu. Aramalara rağmen bulunamayan parmağın ayı tarafından yutulduğu tahmin ediliyor.

09 Mart 2011, Çarşamba 14:34
A A

Alınan bilgiye göre, akrabalarını ziyaret için Tarsus’a gelen ve İsmetpaşa Mahallesi’ndeki Tarsus Hayvanat Bahçesi’ni gezen O.N.Ç. (36), sol elini parmaklıkların arasından sokarak, uyuyan ayıyı sevmek istedi. Bu sırada, ayı, O.N.Ç’nin elini ağzına aldı. Çığlıklar üzerine kafesin bulunduğu yere gelen yetkililer, ayıyı parmaklıklardan uzaklaştırdı.

112 Acil Servis ekiplerince Tarsus Devlet Hastanesine kaldırılan O.N.Ç’nin sol işaret parmağının yarısının olmadığı anlaşıldı. Hayvanat bahçesi yetkililerine bilgi verilmesinin ardından kafeste arama yapıldı. Aramalara rağmen ayının kopardığı parmak bulunamadı. Parmağın ayı tarafından yutulduğu anlaşıldı.
Yetkililer, O.N.Ç’ye gerekli müdahalenin yapıldığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiler.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, hayvanat bahçesi yetkilileri, tüm kafeslerde "Hayvanlara El Uzatmayınız" yazısının yer aldığı levhalar bulunduğunu ve sık sık ziyaretçileri de bu yönde uyardıklarını kaydettiler.

Öte yandan, aynı ayının birkaç yıl önce de bir kişinin kafesten içeri soktuğu elini ısırarak kopardığı öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;