Aykut Kocaman'dan maçın hakemine eleştiri

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

14 Mart 2015, Cumartesi 00:10
A A
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa’yı 2-1 yendikleri maçta yaşanan ilginç olayla ilgili, Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze’nin şahsında lacivert-beyazlı kulübü kutladığını belirterek, "Böyle bir ortamdayken böyle bir karar verip, tekrar maçın normal haline gelmesini sağlaması taktire şayandı" dedi.

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, karşılaşmada yaşanan ilginç olayı değerlendirdi. Maçın önüne geçen ve görülmesi çok ender rastlanan olaylardan biri ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Kocaman, şöyle devam etti:

"Aslında olmamasını dilerdim. Bu pozisyonun hem olumlu hem de olumsuz tarafı var ancak olumlu tarafından bakmak gerekiyor. Olumlu tarafından bakınca da bunu söylemeyi bir borç olarak biliyorum. Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze’nin şahsında bütün kulübünü kutluyorum. Çünkü bizim ülkemizde her şey ne olursa olsun kazanmaya yöneliktir. Böyle bir ortamdayken böyle bir karar verip, tekrar maçın normal haline gelmesini sağlaması taktire şayandı. Hem kendisini hem de Kasımpaşalıları kutluyorum."

Kocaman, acil olarak 3 puana ihtiyaçları olduğunu, maçın başından itibaren rakip kaleye direkt toplarla gitmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Maçın hakemi Mete Kalkavan’ı da eleştiren Kocaman, şunları kaydetti:

"Mete Kalkavan ve hakemliğiyle ilgili düşünmek gerekiyor. Evet dik olması ve tavizsiz gibi görünmesi güzel ama tavizsizlik tek yanlı olmamalı. Herkese karşı olmalı. Oyuna karşı ve eşit şekilde olmalı. Bugün ’eşitlik konusunda görevimi yapıyorum’ dedi. Eşitlik konusundaki en azından bizim tarafımızdan görünen eşitlik düşüncesine uygun hareket etmediğini söyleyebilirim."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;