Aytaç Durak, muhtarlarla gövde gösterisi yaptı

Aytaç Durak, muhtarlarla gövde gösterisi yaptı

İçişleri Bakanlığı'nca hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle açığa alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, muhtarlarla biraraya geldiği toplantıda, “İftiracılar, benim görevden uzaklaştırılmamı azmettirenler mahcup olacak. 2.5 aydır belediyenin altını üstüne getirdiniz, bir suç bulduysanız ben buradayım” dedi. Mahalle ve köy muhtarları ayakta alkışladıkları Durak'a destek verip, göreve dönmesi için Ankara’ya ortak mektup gönderdi.

Seyhan Otel'de 230 muhtarın katıldığı toplantıda, ‘Milletin getirdiğini, millet götürür diyorsunuz Sayın Başbakan. Adanalı'nın getirdiğini İçişleri Bakanınız götürdü. Bu ayıba son verin’ yazılı pankartın önünde konuşan Aytaç Durak, açığa alındığı gün olan 28 Mart'tan bu yana görevden alınmasını gerektirecek bir suç veya dava olmadığını savunup, “İftiracılar mahcup olacak” dedi.

AK Parti'den ayrıldıktan bu yana 50'yi aşkın müfettişin belediyede inceleme yaptığını, ancak üç dava açıldığını ifade eden Aytaç Durak, “17.5 aydır bunca incelemeden sonra açılan davalardan biri seçim yasaklarına muhalefet, ikisi de kişisel hakaretle ilgilidir. Halen suç yok, dava da yok. İftiracılar, benim görevden uzaklaştırılmamı azmettirenler mahcup olacak. İktidar partisine sesleniyorum; 2,5 aydır belediyenin altını üstüne getirdiniz, bir suç bulduysanız ben buradayım. Bulamadıysanız daha ne diye uğraşıyorsunuz? Seçimle gelen, seçimle gider ilkesine uyun. Yoksa küçülmeye devam edeceksiniz” diye konuştu.

MHP'den Başkanvekili seçilen Zihni Aldırmaz'ı da kutlayan Durak, “Zihni Aldırmaz, benim izinli veya kent dışına çıktığım zamanlarda vekalet verdiğim bir arkadaşımız. İşte görüyorsunuz. Döndü dolaştı, her şey başa döndü. 2.5 aydır bu işi yapanlar kendilerine bir menfaat sağladı mı? Tersi oldu. Aytaç Durak'ı kötüleyebildiler mi? Tersi oldu. Birbirlerine düştüler şimdi” dedi.

‘En büyük başkan, bizim başkan’, ‘Adana seninle gurur duyuyor’ sloganlarının atıldığı toplantıda söz alan muhtarlar, Durak'ın yanında olduklarını, destek verdiklerini dile getiren konuşmalar yaptı. Toplantı sonunda İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a gönderilmek üzere hazırlanan Durak'ın göreve iade talebinin istendiği ortak imzalı mektup okundu. Muhtarlar, Durak'la tokalaşmak için birbirleriyle yarıştı.