AZ Alkmaar satılacak

AZ Alkmaar satılacak

24 Ekim 2009, Cumartesi 16:04
A A

Kulübün ana sponsoru DSB Bankası'nın iflas etmesinden sonra zor günler yaşamaya başlayan Hollanda liginin geçen yılki şampiyonu AZ Alkmaar satışa çıkarıldı. 30 ile 40 Milyon Euro arasında değer biçilmesi beklenen kulübün yeni sahibinin kim olacağı ise merakla bekleniliyor.

Hollanda'nın Ticaret Gazetesi Quote'nin internet sitesinde yayınlanan habere göre, kulübün kısa süre içerisinde 35 Milyon Eura karşılığında satılabileceği okurlara duyuruldu.

Kısa süre önce DSB Beheer'in mahkeme tarafından alınan iflas kararının ardından görevlendirilen Tavsiye Memuru Rutger Schimmelpennick, AZ Alkmmar kulübünün başkanlığını yapan DSB Bankası sahibi Dirk Scheringa'nın şemsiyesi altında olan tüm mal varlığına el konulduğunu ve AZ Alkmaar kulübünün de bunların içerisinde yer aldığını belirterek, kısa süre içerisinde satışların yapılabilmesi için gereken çalışmaları aralıksız olarak sürdürdüğünü belirtti.

AZ Alkmaar'ın kısa süre içerisinde satışı yapılamazsa, ara transfer döneminde önemli oyuncuların satılabileceği sinyalleri de şimdiden verilmiş oldu. 35 Milyon Euro karşılığında satılması beklenen Hollanda kulübünü hangi milyonerin alacağı merakla bekleniliyor

FATİH ÖZYAR / ALKMAAR-DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;