Aziz Yıldırım'dan bomba iddialar

Aziz Yıldırım'dan bomba iddialar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda futbolcuların ve yöneticilerin özveriyle çalıştığı anlatıldı. Fenerbahçeliler'e "Üzüntülüyüz, hak etmediğimiz davranışlarla karşı karşıya kaldık. Sizlerin başınızı öne eğecek bir şey yapmadık. Yönetim olarak Fenerbahçe'ye hizmet etmeye devam edeceğiz " mesajı verildi.

Açıklamanın ardından söz alan Aziz Yıldırım, Melih Gökçek'in artık bir karar vermesi gerektiğini söyleyerek, "ya siyaset yapmalı ya da spor adamlığı yapmalı. Kanunumuzda da belediye başkanları sporla ilgilenemez, belediye gelirlerini spor kulüplerine aktaramaz." dedi.

Aziz Yıldırım, 'Önce can sonra canan, ama Bursa şampiyon olsun' diyen Melih Gökçek'in ne demek istediğini bilmiyorum. Gökçek Fenerbahçeliyim diyor ama böyle Fenerbahçelilik olmaz." diye konuştu.

RÜŞTÜ'YE SERT SUÇLAMA

Aziz Yıldırım, kulübün ekmeğini yiyenler ve kulüpten ayrılanların "Aziz Yıldırım düşmanlığı" yaptığını ileri sürerek, "Aziz Yıldırım bu kulübün bir neferidir, yarın gidecektir. Ömür boyu burada kalacak değildir. Bu kulüpten ayrılan sporcular Fenerbahçe şampiyon olmasın diye diğer kulüpteki sporcuları arayıp, onlara söyleyebiliyorlar. Kendi takımların iddiaları olsa "Kendi menfaatleri için bunu söylüyorlar’ derim" şeklinde konuştu.

Beşiktaşlı Rüştü’nün Kasımpaşalı ve Trabzonsporlu futbolcuları aradığını ileri süren Yıldırım, şöyle devam etti: "Beşiktaş kalecisi Rüştü, Kasımpaşalı futbolcuları arıyor ’Aman Fenerbahçelileri yenin’, Ankaragücü antrenörüne mesaj çekiyor, ’Hadi sıra sizde’ diyor. Trabzon’da kupa maçından önce oyuncuları arıyor, hadi bakalım Fenerbahçe’yi yenin’ diyor. Kendisine haber gönderdim.

İnşallah Bursa da iyi oynarsın da sana bir leke gelmez diye. Yorumcular söylüyorlardı. Şimdi de söylesinler. Serkan Kırıntılı, Murat Şahin, Ivesa bunlar hata yaptı, Rüştü ne yaptı?

Çıksın söylesin ’ben bunları aramadım’ desin. Neden arıyorsun? Beşiktaş kulübünün kalecisinin ne işi var bunlarla. O zaman Bursa’da yediği gol de bana şaibeli gibi geliyor.

Daha ileri gitmek istemiyorum, ağzımdan kötü bir söz kelime çıkmasını istemiyorum. Ayıp denen bir şey var. Bana düşman olabilirsiniz ama Fenerbahçe camiasına olamazsınız ve ’Fenerbahçeliyim’ de diyemezsiniz."

"BAKAN ÇELİK’İN SÖYLEMLERİ ÇOK ÇİRKİN"

 Aziz Yıldırım, Devlet Bakanı Faruk Çelik’in Trabzonspor maçı öncesi yaptığı açıklamaların çok çirkin olduğunu ifade ederek, "Sayın Bursalı bakanımız Faruk Çelik ’Lig şaibelidir, Fenerbahçe her şeyi ayarlıyor’ diyordu.

Fenerbahçe Denizli’de de bugün de bir şey ayarlamadı" dedi. Trabzonspor maçında 15-16 pozisyonda 1 gol ürettiklerini, Trabzonspor’un 2 pozisyonda 1 gol attığını kaydeden Yıldırım, "Biz kimseyi suçlamadık. Topun canı istemedi. Emeğini akıtanları inkar etmeyeceğiz. Futbol takımından, kapıdaki bekçiden, antrenöründen, sportif direktörüne ve yönetici arkadaşlarımıza kadar herkese teşekkür ediyoruz. Bu spordur, söz verdim ’şampiyon olacağız’ diye.

Hem ligde, hem kupada son maça kadar getirdik ama olmadı. Sözümüzü yerine getirmek için mücadeleyi yaptık. Kimse bunu yapmadı diyemez. Bursalı bakanın da söylemlerini çok çirkin buluyoruz. Siyasetin spora karışmaması gerekir.

Bunun en önemli örneği de Sayın Başbakanımızdır. Hiçbir zaman siyaseti spora karıştırmamıştır. Bundan da örnek almalılar."

2 YIL DAHA GÖREVDEYİM

2 yıl daha görevde kalacağını vurgulayan Aziz Yıldırım" Fenerbahçe kulübü büyük bir kulüptür. 300 trilyon gibi bir bütçemiz var. Gerekli futbolcuları transfer edebilecek güçteyiz" dedi.

Yıldırım, teknik direktör Daum ile ilgili olarak da "Yönetim olarak daha kendi aramızda konuşmadan basın Daum'u gönderdi. Bunu konuşmadık bile. Değerlendirme yapacağız ve karar vereceğiz. Faturayı tek kişiye kesmek doğru olmaz" dedi.