'Azrail'den kaçış var mı?' dedi, öldü

Bodrum'da sürat teknesinin çarpması sonucu hayatını kaybeden Selen Kahyaoğlu'nun halasına "Her an her şey gelebilir insanların başına. Ölüm bizler için" dediği ortaya çıktı. Sözlü olan Selen son yolcuğuna uğurlanırken tabutuna duvak konuldu. Selen'in ailesiyle tartışan sözlüsü cenaze namazını cemaatten ayrı kıldı

Salı, 14 Ağustos 2012 - 15:53

'Azrail'den kaçış var mı?' dedi, öldü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Gümbet plajında denize girdiği sırada bir sürat teknesinin üzerinden geçmesi sonucu hayatını kaybeden 23 yaşındaki Selen Kahyaoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Selen Kahyaoğlu için İstanbul Rami'deki Hacı Ali Paşa Camii'nde cenaze namazı kılındı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği bölümü öğrencisi olan Selen'in Bodrum'a gitmeden önce halasına "Her an her şey gelebilir insanların başına. Ölüm bizler için" dediği ortaya çıktı.

"ÖLÜM BİZİM İÇİN "

Şengül Birçok, yeğeninin Bodrum Gümbet'e gitmeden önce Gümüşyaka'da kendisinde kaldığını söyledi. Birçok "Çalışmak için gitmek istediğini söyledi. Orası hem turizm bölgesi olduğu için hem harçlığımı çıkarırım hem de tatilimi yaparım amacıyla gitti " dedi.

Bodrum'a gitmeden önce yeğeniyle televizyon izlerken yine Bodrum'da meydana gelen bir deniz kazası üzerine konuştuklarını söyleyen Birçok " Orada olan bir kazayı gösteriyordu. Ben de Selen'e ' Bak. Eğlence hat safhada orada. O kadar çok kaza olmuş ki bence burada kal ' dedim. Orada hem tercümanlık yaparım hem tatil yaparım. Benim için çok iyi olur. Hem dilimi de ilerletiyorum. Orası turizm bölgesi. Benim için büyük bir avantaj olacak' dedi ve o şekilde gitti " şeklinde konuştu.

 

Hala Birçok, yeğenini bir kez daha uyardığını belirterek, "Televizyonda kazaları görünce, ' Halacığım çok kaza oluyor' dedim. ' Hala, öyle bir şey olsa üzülür müsünüz ? ' diye sordu. ' Tabii ki üzülürüm' dedim. Selen ise, ' Burada oturduğum yerde de ölürüm. Azrail'den kaçış var mı? Nerede olursak olalım bulur bizi. Selen oraya giderse böyle olur diye düşünmeyin. Her an her şey gelebilir insanların başına. Ölüm bizler için dedi" diye konuştu.

Yeğeninin 15 gün önce gittiği Bodrum'da otelde çalıştığını söyleyen hala Birçok, " Otelde çalışıyordu. Tatil için gitmedi. Yemek arası sadece 2 saat suya giriyormuş o saatleri öyle değerlendiriyormuş. Kaza da o esnada olmuş " dedi. Kazadan hemen önce Selen'in babaannesiyle telefonda konuştuğunu söyleyen Birçok, " Öyle paydosumuz var . Ben iyiyim. Beni merak etmeyin demiş " şeklinde konuştu.

"BABAANNEN SANA KURBAN OLAMADI"


Selen Kahyaoğlu'nun Rami'deki Hacı Ali Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazına babası Engin Kahyaoğlu, babaannesi Süheda Kahyaoğlu, dedesi Yusuf Kahyaoğlu, kardeşi Ecem Kahyaoğlu, halası Şengül Birçok ile sözlüsü Mustafa Kulaç ile akrabaları katıldı.

Selen'in tabutunun üzerine bir duvak örtüldü. Taziyeleri ise, baba Engin Kahyaoğlu kabul etti. Anne ve babası 15 yıl önce ayrıldığı öğrenilen Selen'in annesi cenaze namazına gelmedi. Babaanne ve dedenin bitkin oldukları gözlenirken babaannesi Selen'in tabutunun başına gelerek dua okudu ardından da, " Sarı saçlı kızım. Babaannen sana kurban olamadı. Sen babaannene kurban oldun. Sarı saçlı kızım. Canım " diye ağladı. Selen'in dedesi Yusuf Kahyaoğlu ise, torununun tabutuna sarılarak ağladı. Hala Şengül Birçok ise, " Bana halacım de. Hala de yine " diyerek gözyaşlarına boğuldu.

CENAZE NAMAZINA SÖZLÜSÜ DE KATILDI

Cenaze namazına Selen'in sözlüsü Mustafa Kulaç da katıldı. Ancak Kulaç, aileden uzak durarak avluda başka bir yerde durmayı tercih etti. Cenaze namazının kılınmasının ardından Selen Kahyaoğlu'nun tabutu cenaze aracına konuldu. Bu sırada kaza meydana geldiği sırada Bodrum'da olduğu sözlüsü Mustafa Kulaç Selen'in eşyalarını aileye teslim etmek istedi. Bu sırada aileden bazı kişiler Kulaç'a sinirlendi.

Kulaç ile aile yakınları arasında sözlü atışma yaşandı. Gerginliğin sona ermesinin ardından Selen Kahyaoğlu'nun cenazesi defnedilmek üzere Piyer Loti Mezarlığı'na götürüldü. 23 yaşında hayatını kaybeden Selen Kahyaoğlu'ndan geriye ise arkadaşları ve kendi görüntülerinin yer aldığı bir video ve fotoğrafları kaldı.

Pınar ÇITAK KOYGUN/ İSTANBUL- DHA