Baba, katili 'paketledi'

Bir baba, kızına tecavüz eden doktorun el ve ayaklarını bağlayıp adeta paketledikten sonra Fransa'da bir mahkemenin önüne bıraktı

21 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

Alman doktor Dieter Krombach ilaçla tecavüz ettiği üvey kızını öldürmekten Fransa’da 15 yıl hapis cezası almıştı. Fakat Almanya masum olduğu gerekçesiyle doktoru Fransa’ya teslim etmemişti. Genç kızın babası Andrea Bamberski, cinayetten 27 yıl sonra Almanya’dan kaçırdığı doktoru el ve ayaklarını bağlayıp adeta ‘paketledikten’ sonra Fransa’da bir mahkeme binasının önüne bıraktı

GİZEMLİ’ ÖLÜM

Fransız Kalinka Bamberski’nin (14) ailesi boşanmıştı. Genç kız, babası Andrea Bamberski ile yaşarken annesi Almanya’da kalp doktoru Dieter Krombach ile evlenmişti. Kalinka 1982’de Almanya’ya annesini ziyarete gitmişti. Genç kız burada ‘gizemli bir şekilde’ ölmüştü. Andre Bamberski tecavüz etmek amacıyla ilaç veren üvey babası Dieter Krombach’ın kızını öldürdüğünü öne sürmüştü.

13 YIL EYLEM YAPTI

Dieter Krombach Almanya’da yargılanmış, ‘delil yetersizliği’nden beraat etmişti. Andrea Bamberski, Dieter Krombach’ın Fransa’da yargılanması için yıllarca eylem yapmıştı. Sonunda 13 yıl sonra 1995’te Dieter Krombach Fransa’da gıyabında yargılanmaya başlamıştı. Kalinka Bamberski’ye yapılan otopside genç kıza ilaç verildiği belirlenmişti. Bunun üzerine Dieter Krombach 15 yıl hapse mahkum edilmişti.

SİYASİ KRİZ ÇIKARDI

Fransa, Almanya’dan Dieter Krombach’ın kendilerine verilmesini talep etmişti. Fakat ülkelerinde yapılan mahkemede Dieter Krombach’ın beraat ettiğini söyleyen Almanya bu talebi reddetmişti. Bu durum iki ülke arasında siyasi krize yol açmıştı. Dieter Krombach ülkesinde 16 yaşındaki hastasına ilaçla tecavüz etmekten 2007’de 2 yıl hapis cezası almış ve geçen ay tahliye olmuştu. 

 BABA GÖZALTINA ALINDI

Kalinka Bamberski cinayetinden 27 yıl sonra Fransa’nın Almanya sınırındaki Mulhouse kentinde mahkeme binasının önünde geçen pazar elleri ve ayakları bağlı bir adam bulundu. Dieter Krombach olduğu belirlenen adam tutuklandı. Gizlice Almanya’ya girip Dieter Krombach’ı kaçırdığı ve yine yasa dışı yolla ülkesine dönerek adamı adalete teslim ettiği belirlenen Andrea Bamberski de ‘adam kaçırmak’ suçundan gözaltına alındı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;