Babalar Günü'nde diri diri gömüldüler

İnşaatta çalışan baba-oğul, istinat duvarı çökünce toprak altında kalıp can verdi

21 Haziran 2010, Pazartesi 08:50
A A

Okmeydanı'nda, dün bir inşaat alanında çöken istinat duvarı, inşaatın temel kazma çalışmasını yapan Abdullah Demirci (47) ile oğlu Yunus Demirci'nin (19) ölümüne neden oldu. Babalar Günü'nde yaşanan bu acı olayda, aynı inşaatta çalışan Mustafa Karayiğit ise yaralı olarak kurtarıldı.

ELLİNİ SALLAYARAK YARDIM İSTEDİ

Meydana gelen göçüğün ardından kurtarma çalışmaları başladı. İnşaat alanına gelen iki kepçe göçük altından elini sallayarak yardım isteyen Mustafa Karayiğit'i kurtarmak için çalışmaya başladı. Toprak altından ' Beni bir an önce kurtarın" der gibi elini sallayan Karayiğit, göçük altından saatler sonra kurtarıldı. Mustafa Karayiğit olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

KEPÇELER YAŞAMALARI İÇİN ÇALIŞTI

Yaralı Karayiğit'in kurtarılmasının ardından bu kez toprak altında kalan baba Abdullah Demirci ile oğlu Yunus Demirci'nin kurtarılması için çalışmalar başladı. Kepçeler bu kez baba oğulu toprağın altından canlı kurtarabilmek için uzun süre uğraştı. Ancak uzun çalışmaların ardından önce oğul Yunus Demirci'nin cesedi toprak altıdan çıkarıldı. Bir süre sonra baba Demirci'nin de cesedine ulaşıldı. Bu arada mahallede yaşayanlar meraklı bakışlarla çalışmaları izledi.

DEMİRCİ AİLESİ PERİŞAN OLDU

Oğlunun cesedinin çıkarılmasından hemen sonra olay yerine gelen anne Emine Demirci ve olay sırasında babası ve kardeşinin göçük altında kaldığını gören kardeş Yusuf Demirci'yi yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Bu arada olay yerine Demirci ailesinin yakınları da geldi. Olayı duyup yardıma koşan ve yaralı Mustafa Karayiğit'in çıkarılmasında yardımcı olan Erol Bayraktar " Çalışma anında bize geldiler bizden yardım istediler. Biz de yardım için geldik. İtfaiye ve polisi aradık. Aşağı indik. O yaralı insanı çıkartıp Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderdik. " diye konuştu. Demirci ailesinin yakınlarından İsmail Pıstık, " Biz Sultanbeyli'den geliyoruz. Bizim akrabamız. Hemen duyar duymaz geldik ama bizi yanaştırmıyorlar. Sağ olmadığını söylüyorlar " şeklinde konuştu.

DEMİRCİ'NİN CESEDİNİ DAMADI ÇIKARDI

Göçük altında kalarak yaşamını yitiren Abdullah Demirci'yi toprak altndan çıkaran damadı Kazım Halilci ise, olayı gözyaşları içinde anlattı. Olayı duyar duymaz olay yerine gelen Halilci, " Kuyunu içindelerdi Ben çıkardım. Yüz kısmı hep gitmişti. Belki canlanır biliyorum. " diyerek gözyaşları içinde anlattı.

Baba ve oğlun cesedi incelemelerin ardından Eyüp Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Pınar ÇITAK KOYGUN - Hasan YILDIRIM - / İSTANBUL DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;