'Babana hoşçakal de kızım'

Çukurca'da PKK'lı alçakların mayınlı tuzağında şehit olan Uzman Çavuş Fatih Aydoğdu son yolculuğuna uğurlandı

'Babana hoşçakal de kızım'

Hakkari Çukurca’da iki gün önce PKK’lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen 3 askerden Piyade Komando Uzman Çavuş Fatih Aydoğdu dün memleketi Kırıkkale’de son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Aydoğdu’nun terörle mücadelenin başladığı 1984’ten bu yana Kırıkkale’nin 145’inci şehidi olduğu bildirildi. 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde öfke ve gözyaşı birbirine karıştı.

‘BENİ BIRAKIP GİTME SEVGİLİM’

Eşinin cenazesinde gözyaşına boğulan Ümmühan Aydoğdu “Beni bırakma Fatih, seni çok seviyorum” diye feryat etti. Bilecik’te hemşire olan Ümmühan Aydoğdu, şehit eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunu 5 yaşındaki kızı Yaren’e de öptürdü. Cenaze mezarlığa götürülürken Ümmühan Aydoğdu, küçük Yaren’e “Kızım babana hoşçakal de” diye seslendi. Anne-kız daha sonra, şehidin arkasından el salladı.

ŞEHİDİMLE GURUR DUYUYORUM’

Şehit askerin babası Hilmi Aydoğdu da, “Fatihimle en son 10 gün önce konuştum. Operasyona çıkacaklarını söyledi. Daha sonra sık sık aradım ama ulaşamadım” dedi. Şehit babası, “Oğlum 2 ay sonra görevinden ayrılmayı düşünüyordu. Eşi ve kızı Bilecik’teydi. Eşinden ve çocuğundan ayrı yapamıyordu. Vatan sağ olsun. Allah verdi, o geri aldı. Oğlumla gurur duyuyorum” diye konuştu.

TABUTLA YÜRÜDÜ

Öğlen namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından şehidin tabutu top arabasına konuldu. Ümmühan Aydoğdu eşinin naaşından ayrılmadı. Acılı kadın ellerini koyduğu tabutla 2 kilometre yürüdü. Cenaze götürülürken ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Askere uzanan eller kırılsın’ sloganları atıldı. Fatih Aydoğdu, Kırıkkale Şehitliği’nde toprağa verildi.