Babasını baltayla yaralayıp, kendini eve kilitledi

Erzurum'da aralarında tartışma büyüyünce cinnet geçiren 31 yaşındaki Ekrem Ciğerli, babası 65 yaşındaki Halil İbrahim Ciğerli'yi balta ile yaraladı. Halil İbrahim Ciğerli hastaneye kaldırılırken, Ekrem Ciğerli kendini eve kilitledi

23 Şubat 2015, Pazartesi 18:07
A A

Olay, bugün saat 08.30 sıralarında merkez Palandöken İlçesi’ndeki Abdurraman Gazi Mahallesi Erdal Pişken Caddesi’ndeki Şenol Apartmanı’nın üçüncü katındaki evde meydana geldi.

Hangül- Halil İbrahim Ciğerli çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan Ekrem Ciğerli, bir süre önce yabancı uyruklu bir kadınla ilişki yaşamaya başladı. Ekrem Ciğerli’nin durumu anlattığı ailesi, bu beraberliğe onay vermedi. Birlikte yaşadığı anne ve babasını zaman zaman konuyu açarak ikna etmeye çalışan Ekrem Ciğerli, bunda başarılı olamadı.

Son olarak yine aynı neenle çıkan tartışmada cinnet geçiren Ekrem Ciğerli, bıçak ve balta ile babası Halil İbrahim Ciğerli’ye saldırdı. Halil İbrahim Ciğerli, elinden ve başından yaraladı. Kanlar içinde kalan Halil İbrahim Ciğerli komşularının çağırdığı ambulansla Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın ardından anne Hangül Ciğerli ise karşı komşusuna sığındı ve gelen polisleri "Oğluma zarar vermeyin" diye uyardı.

Kendini eve kilitleyen Ekrem Ciğerli’nin bulunduğu apartman polis tarafından kuşatma altına alandı. Bölgeye çok sayıda Özel Harekat polisi, itfaiye ve AFAD ekipleri çağrıldı. Polisler, uzun süre telefonla konuştukları Ekrem Ciğerli’yi dışarı çıkması konusunda ikna edemedi. Kapıyı kırmak için apartmana koçbaşı ile birlikte giren Özel Hareket timlerine operasyon yapılması izin verilmedi. Psikologların ikna çabaları da sonuç vermedi. Polis, apartmana giriş- çıkışı da yasakladı. Ekrem Ciğerli’yi ikna çabaları sürüyor.

8 SAAT SONRA OPERASYON

Saat 08.30’da babasını yaraladıktan sonra kendini eve kapatan polis ve psikologların görüşmesine rağmen teslim olmayan Ekrem Ciğerli’nin evden çıkarmak için Özel Harekat Timleri saat 16.45’de operasyon düzenledi. 8 saat sonra düzenlenen operasyonda koçbaşı ile kapıyı kıran polis, içeri gaz bombası attı. Polise elindeki bıçak ve balta ile saldıran Ciğerli’yi etkisiz hale getirildi. Vücudunun bazı yerlerinde kesikler bulunan Ekrem Ciğerli ambulansa konularak hastaneye kaldırıldı. Soruşturma sürdürülüyor.


Turgay İPEK- Zafer KUMRU/ ERZURUM, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;