Babasını taciz yüzünden öldürmüş

Babasını taciz yüzünden öldürmüş

06 Ekim 2009, Salı 17:28
A A

Samsun'da 62 yaşındaki babası Kadir Akın'ı sokak ortasında 3 yerinden bıçaklayarak öldüren 22 yaşındaki İmdat Akın, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Akın, babasını bakmak için aldıkları 8 yaşındaki C.G. adlı kız çocuğunu taciz ettiği için öldürdüğünü söyledi. Polis C.G.'nin Eskişehir'deki ailesine ulaşıp, kızlarını yasal olmayan yoldan verdiklerini doğrulattı. Kız çocuğu yurda verilirken aile hakkında da soruşturma başlatıldı.

Olay dün saat 17.30'da Canik İlçesi Soğuksu Mahallesi'nde meydana geldi. İşsiz olan İmdat Akın'ın, babasıyla evde başlayan ve ardından sokağa taşan tartışması kısa sürede kavgaya döndü. Kendisine tokat atan babasını sokak ortasında kalbinden, sırtından ve karnından bıçaklayan İmdat Akın, olay yerinden kaçmaya çalışırken verilen eşgal üzerine kısa sürede polis tarafından yakalandı. Ağır yaralanan Kadir Akın ise kaldırıldığı Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KÜÇÜK KIZA TACİZ İDDİASI

Emniyet Müdürlüğü Cinayet Şubesi'nde sorgulaması yapılan İmdat Akın, babasının mahalledeki kız çocuklarına ve kadınlara cinsel tacizde bulunduğunu öne sürerek, "Göçebe hayatı yaşayan bir aile, bakamadıkları için 8 yaşındaki kızları C.G.'yi bize verdi. Babamı küçük kızı elle taciz ederken yakaladım. Bunun üzerine tartışma çıktı. Kavga sırasında bana tokat atınca ben de kendisini bıçakladım. Amacım onu öldürmek değildi" dedi.

Akın çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 8 yaşındaki C.G. ise gerçek ailesine verilmek üzere İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne'ne bağlı Süleyman Yançatoral Çocuk Yuvasına teslim edildi. Küçük kız poliste verdiği ifadesinde, "Üvey babam beni bu aileye verdi. Beni eliyle taciz ediyordu. İmdat abi görünce de kavga ettiler" dedi.

Kızın ailesinin Eskişehir'de yaşadığı ve kimliklerinin tespit edildiği belirtildi. Bu konuyla ilgili de soruşturma başlatıldı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;