Babasının gözleri önünde öldü

Babasının gözleri önünde öldü

07 Eylül 2009, Pazartesi 12:32
A A

Yeşilköy Sahil yolunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde birlikte işçi olarak çalıştığı babasıyla karşıdan karşıya geçmek isteyen 19 yaşındaki Barış Şadıman, bir otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Sahil Kennedy Caddesi Ataköy Konakları önü Yeşilköy istikametinde saat 08.30 sıralarında meydana gelen kaza şöyle gelişti.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Ercan Şadıman ve oğlu Barış Şadıman ile çevre düzenlemesi yapacakları yere geldi. Ercan Şadıman ile oğlu Barış Şadıman bir süre sonra yolun karşısına geçmek istediler. Bu sırada Yeşilköy istikametinde seyir halinde olan Seda G.’nin kullandığı otomobil Barış Şadıman’ı çarptı.Barış şadıman çarpmanın etkisiyle başına aldığı darbe sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi. Bu sırada oğlunu kanlar içinde cansız bedenini gören baba Ercan Şadıman şoka girdi. Baba Şadıman diğer işçiler tarafından sakinleştirilerek bir duvar dibine oturtuldu. Özel bir firmada insan kaynakları müdürü olan otomobil sürücüsü Seda G. gözaltına alınarak Yeşilköy Polis Merkezi’ne götürüldü.

Kaza nedeniyle özellikle Yeşilköy istikametinde trafik sıkışıklığı yaşandı. Ercan Şadıman’ın cesedi, olay yerine gelen nöbetçi savcının talimatı üzerine, işçileri taşıyan panelvan minibüsle Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olay yerindeki kan izleri polisler tarafından toprakla kapatıldı. Öte yandan işçilerden biri Şadıman'ın cesedinin minibüsle gönderilmesine tepki gösterdi. 

Taner YENER/İSTANBUL,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;