Babasının kalbine üzüldü kalpten öldü

İzmir'de 2 çocuk babası olan 28 yaşındaki Hakan Altıntaş, babasının kalp ameliyatına üzülmekten kalp krizi geçirdi

Babasının kalbine üzüldü kalpten öldü

İzmir'in Tire ilçesinde açık kalp ameliyatı olan babasının durumundan etkilendiği belirtilen evli 2 çocuk babası 28 yaşındaki Hakan Altıntaş, uykusunda kalp krizi geçirip öldü.

Olay, dün saat 08.30 sıralarında, Dört Eylül Mahallesi Oruç Reis Caddesi Numara 17'de meydana geldi. Hatice Altıntaş, kahvaltı hazırlayıp, bir kağıt fabrikasında 7 yıldır işçi olarak çalışan eşi Hakan Altıntaş'ı uyandırmak için yatak odasına girdi. Ancak Hatice Altıntaş, kalbinde ritim bozukluğu olan eşini tüm çabalara karşın uyandıramadı. Sağlık meslek lisesi mezunu olan Hatice Altıntaş, eşinin nabzının atmadığını görünce komşularından yardım istedi, kalp masajı uygulamaya başladı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Hakan Altıntaş'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. 

KALP RİTMİNDE BOZUKLUK VARDI

Hakın Altıntaş'ın cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan otopside, genç adamın kalp krizi sonucu öldüğü belirlendi. Hakan Altıntaş'ın cenazesi dün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tire Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu arada Hakan altıntaş'ın pazarcılık yapan babası 65 yaşındaki Yaşar Altıntaş'ın yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle geçen Çarşamba günü İzmir'de özel bir hastanede ameliyat olduğu belirtildi.

Hakan Altıntaş'ın yakınları, talihsiz gencin zaman zaman kalp ritminde yavaşlamaya bağlı sorunlar yaşadığını, ancak bunu hiçbir zaman ciddiye almadığı söyledi.

İş arkadaşları ise Hakan Altıntaş'ın kendilerine babasının geçirdiği kalp ameliyatından olumsuz yönde etkilendiğini söylediği belirtti.

Anıl ERTAN/TİRE(İzmir), (DHA)