Babaya son bakış

Sakarya'da bir havai fişek fabrikasında ağır yaralanan Vahdettin Çoban, hayat mücadelesini kaybetti

08 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

HAVAİ FİŞEK FACİASI
Sakarya Hendek’te 180 kişinin çalıştığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın fitil bölümünde geçen 29 Eylül’de patlama sonucu yangın çıkmıştı.

Yangında işçilerden Vahdettin Çoban (50) ile Emrah Şener (22) ağır yaralanmıştı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yanık ünitesi olmadığı için iki işçi de İstanbul’daki Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti. Ambulansa bindirilen Vahdettin Çoban’ı eşi ve çocukları gözyaşlarıyla uğurlamıştı.

ÖLEN İKİNCİ İŞÇİ OLDU
Vahdettin Çoban yaşam mücadelesini önceki gece kaybetti. Cenazesi dün ailesine teslim edilen Vahdettin Çoban’dan geriye, ambulansa götürülürken çocuklarıyla çekilen fotoğrafı kaldı. İşçi Emrah Şener’in tedavisi sürüyor.

Aynı fabrikada 17 Ağustos’ta da patlama olmuş, 1 işçi ölmüş, 37 işçi yaralanmıştı. Fabrikanın hukuk müşaviri Mehmet Mangıroğlu, “Bizim işimizin doğasında ölüm de var” şeklindeki açıklamasıyla tepki toplamıştı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.