Bacakları kıllı model Arvida Bystörm olay oldu

Ünlü bir spor ayakkabı firması yeni koleksiyonunun reklam filmi nedeniyle tartışmaların odağına oturdu.

06 Ekim 2017, Cuma 13:47
A A

Geleceğin ikonları" sloganıyla yola çıkan firma, güzelliği farklı bir biçimde tanımlama amacını taşıyan yeni kampanyasında modellerin yanı sıra sporcu ve aktivistleri de tanıtım yüzü olarak kullanıyor.

Firmanın sonbahar, kış koleksionunu tanıtan bu yeni yüzlerden biri de İsveçli model ve fotoğrafçı Arvida Bystörm. Onun bu kadar ilgi çekmesinin nedeni ise spor ayakkabı tanıtırken bacaklarına epilasyon yaptırmadan kamera karşısına geçmiş olması.

Son dönemde giderek yükselen ve tek tip güzellik anlayışına karşı çıkan kampanyaların öncülerinden biri olan Bystörm'ün epilasyonsuz bacaklarıyla ünlü firmanın ürünlerini tanıtması tartışma konusu oldu.

Arvida Byström aynı zamanda "tıraşsız" hareketin de öncülerinden. Kadınların eğer istemiyorlarsa epilasyon yapmadan da hayatlarını sürdürebileceklerini savunan Byström, reklam filmindeki görüntüsü yüzünden birçok kişiden de acımasız eleştiriler aldı.

Genç kadın "Direkt mesaj kutum traşsız bacaklarım yüzünden bana hakaret eden sosyal medya kullanıcılarının mesajlarıyla dolu" dedi.

Aykırı görünümüyle gittikçe daha fazla takipçiye kavuşan model bir Instagram paylaşımında tecavüzle bile tehdit edildiğini söyledi. 

Byström, ayrıca tüm taciz kurbanlarına desteğini gönderdi.