Bade İşçil ve Malkoç Süalp'in lüks daire davası kapandı!

Eski eşler Bade İşçil ve Malkoç Süalp’i karşı karşıya getiren Ulus’taki lüks daireyle ilgili dava sonuçlandı

10 Kasım 2017, Cuma 07:56
A A

Oyuncu Bade İşçil ve işadamı Malkoç Süalp, 20 Haziran 2016’da anlaşmalı olarak boşandıktan sonra bir kez daha mahkemelik oldu. 

Eski eşler bu kez, Ulus Savoy Konutları’ndaki daire yüzünden karşı karşıya geldi. 

Her iki taraf da dubleks dairenin yarı oranında hissesine sahipti.

Ev kredisinin yüzde 78’ini Malkoç Süalp, geri kalanını Bade İşçil ödedi. 

Boşanma protokolüne göre; Bade İşçil boşandıktan sonra yüzde 22’lik hisseyi Malkoç Süalp’e devredecek, Malkoç Süalp de eksperin belirlediği miktarı eski eşine peşin olarak ödeyecekti. Ancak taraflar miktarda anlaşamadı.

Ekol Gayrimenkul, 1 yıl önce evin değerini 4 milyon 800 bin lira (1 milyon 658 bin 500 dolar) olarak tespit etti. Bade İşçil’e ödenmesi gereken meblağ, 364 bin 870 dolar olarak belirlendi. Ancak Bade İşçil, Terra Gayrimenkul’e değer tespiti yaptırdı ve bu şirket evin değerini 6 milyon 25 bin lira olarak belirledi.

Malkoç Süalp, iki şirketin ortalamasını alarak yüzde 22’lik hisseye karşılık 406 bin 835 dolar ödemeyi önerdi, Bade İşçil kabul etmedi. 

Dosyayı bilirkişiye gönderen mahkeme, evin Malkoç Süalp adına tapuya kayıt ve tescil edilmesine, Bade İşçil’e de 1 milyon 196 bin lira ödenmesine karar verdi.

NASIL HESAPLANDI?

NASIL HESAPLANDI?

Hürriyet'in haberine göre, İstanbul Aile Mahkemesi, evin gerçek değerinin tespiti için keşif yapılmasına karar verdi.

Sitedeki benzer 6 dubleksin fiyatlarının 1 milyon 650 bin dolar ile 2 milyon dolar arasında değiştiğini raporunda açıklayan bilirkişi, davaya konu olan dairenin fiyatının da 1 milyon 850 bin dolar olduğunu belirledi.

Öte yandan Bade İşçil şu sıralar Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Pelin karakterini canlandırıyor. 

Dizideki zayıf görüntüsü nedeniyle Anoreksiya hastalığına yakalandığı konuşulan Bade İşçil, "Anoreksiya değilim. Oğlum için sağlıklı olmam gerek, kilom aynı'' dedi.

Bade İşçil evlilik sorularına ise "Sürprizlerle dolu bir kadınım" diye cevap verdi.