Bagajdan çıkan şampiyon

Kanada'daki 'Wushu Dünya Şampiyonası'na Trabzon'daki sporcular son anda çağırıldı. Sporcular İstanbul'a gitmek için uçakta ve otobüslerde yer bulamadı. 3 sporcu otobüs bagajında 12 saat sonra Ankara'ya ulaştı. Ardından Kanada'ya giden bagajdaki sporcu Savaş Bekar dünya üçüncüsü oldu

Bagajdan çıkan şampiyon

SON ANDA ÖĞRENDİLER

Kanada’da 24 - 29 Ekim’de ‘Wushu Dünya Büyükler Şampiyonası’ düzenlendi. Türkiye Wushu Federasyonu yetkilileri, Trabzon’da bu sporu yapan 4 sporcuyu son anda Kanada’daki şampiyonaya çağırdı. Sporcuların İstanbul üzerinden Kanada’ya uçması gerekiyordu.

BAGAJDA ÜÇ SPORCU

Ancak Trabzonlu sporcular, zamanlarının çok az olması nedeniyle tüm aramalarına rağmen İstanbul’a gidecek otobüslerde veuçakta bir türlü yer bulamadı. Ankara’ya giden bir otobüste sadece iki kişilik yer bulabildiler. Zaman kazanmak amacıyla Ankara otobüsüne binmeye karar verdiler.

BÜYÜK ÇİLE ÇEKTİLER

Wushu Milli Takım Antrenörü İskender Oflu ile sporculardan Yavuz Selim Kazancı koltukta seyahat etti. 65 kiloda Türkiye Wushu Şampiyonu Savaş Bekar ile diğer iki sporcu ise otobüs bagajında 12 saat yolculuk yaparak sıkıntıyla Ankara’ya ulaşabildi. Kafile sonra İstanbul’a gitti.

MADALYAYLA DÖNDÜLER

Sporcular İstanbul’dan Kanada’ya uçtu. Bagajda yolculuk yapan Savaş Bekar, Kanada’daki wushu şampiyonasında 65 kiloda dünya üçüncüsü olup bronz madalya kazandı. Koltukta seyahat eden Yavuz Selim Kazancı ise 75 kiloda dünya üçüncüsü olup bronz madalya aldı.  Tuncay BEKAR/AA