Bahçeli: Çevrilen dolaplar fırtınanın habercisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Bahçeli'nin sözlerinden önemli satırbaşları şunlar:

20 Ağustos 2014, Çarşamba 14:22
A A

Millilik namına bir şey bırakmayan Erdoğan, 10 Ağustos akşamından itibaren gözünü kapattı. MHP, Erdoğan’ın devlet ve millet üzerindeki oynamalarına seyirci kalmayacaktır.

Ortak akıl kaybolmuştur, ortak değerler kan kaybetmiştir. Ülkemiz Erdoğan zulmü altında. Bu şahıs hukuk tanımamaktadır. Teamül gibi hasletlere yabancıdır.

Erdoğan 10 Ağustos’ta cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen itici, kırıcı üslubunu aynen sürdürmektedir. Anayasaya aykırı hareket etmekle kalmayıp cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen suç işlemektedir. Seçim sonuçları 15 Ağustos’ta YSK tarafından açıklandı.

"ÇOK AÇIK KASIT VAR"

Aday Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı resmileşmiştir. Anayasa çok açıktır. Erdoğan 15 Ağustos’tan itibaren resmen ve hukuken de seçilmiş cumhurbaşkanıdır. Fakat 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün görev süresi 28 Ağustos’ta dolduğu için 2 haftalık bekleme süresini geçirmek durumundadır. Resmi Gazete’de yayınlanma safhası henüz yerine getirilmedi. Çok açık kasıt olduğu anlaşılmaktadır. Erdoğan ve emri verdiği kukla ve köle bürokratlar yasaları hiçe saymaktadır.

"HALİHAZIRDA TÜRKİYE HÜKÜMETSİZDİR"

Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı olduğundan dolayı Anayasa’nın 101. maddesince vekilliği düşmüş, parti genel başkanlığı ile ilişiği otomatikman kesilmiştir Şayet Türkiye hukuk devletiyse Erdoğan 15 Ağustos’tan itibaren Başbakan da sayılamayacaktır Halihazırda Türkiye hükümetsizdir. Atılan imzalar, yapılan atamaların hiçbir hukukiliği yoktur Başbakanlık makamını derhal boşaltmalıdır Erdoğan. TC sivil ve silahsız bir darbe ile karşı karşıyadır.

"GÜL ARTIK BİRAZ DİK DURMALIDIR"

Erdoğan vatana, millete, demokrasiye ve hukuka ihanet etmektedir. Türkiye’nin yönetimi gasp edilmektedir. Yen yetmelerin hücum ve hakaretlerine maruz kalan Gül artık biraz dik durmalıdır. Bizim cenahtan saygısızlık var diyen Gül elini taşın altına koymalıdır.

“ERDOĞAN ÇOK NET SUÇ İŞLEMEKTEDİR”

Erdoğan Başbakanlıktan, genel başkanlıktan ve vekillikten ayrılmayarak çok net suç işlemektedir. Bu bir siyasi cunta teşekkülüdür. Olanlar siyasetin ara ve kara dönemi olarak tarihe geçecektir. Erdoğan cumhurbaşkanı seçilmesinin kesinleştiği tarih olan 15 Ağustos’taki görevleri bırakmayarak çok büyük bir hataya düşmüştür. Türkiye parti devletine doğru sürüklenmektedir.

“MAKSAT GÜL’ÜN PARTİYE DÖNÜŞÜNÜ ENGELLEMEK”

Maksat Abdullah Gül’ün partiye dönüşünü engellemektir. Yeni Türkiye denen gayri ahlaki sistemin temellerini atmaktır. Erdoğan, AKP’yi kendi siyasi hedefine uygun olacak tarzda kurgulamaktadır.

“GÜL, ERDOĞAN TETİKÇİLERİNİN İŞTAHLI SALDIRILARI İLE TERBİYE EDİLMEKTEDİR”

Son günlerdeki gündem partinin tek isme endekslendiğini gösteriyor. Erdoğan Davutoğlu’nu zorlama ile halef olarak göstermiştir. 28 Ağustos’tan sonra AKP’ye döneceğini açıklayan Gül, Erdoğan tetikçilerinin iştahlı saldırıları ile terbiye edilmektedir. Erdoğan’ın danışmanı olarak ün kazanan kişi de sürekli yazarak AKP’nin şifrelerini kamuoyuna bildirmektedir. AKP’nin kimseye diyet borcu yok diyen bu danışman gizliden gizliye acaba başbakan olur muyum sevdasındadır.

“BAŞBAKANLIK GÖREVİNİ BU YENİ YETMEYE TESLİM ETMELİDİR”

Madem ki bu şahıs AKP’nin yol haritasını çizmekte, AKP’nin kuruluşunda onca emeği olan isme ayar verecek durumdadır. Erdoğan, Davutoğlu ile vakit kaybetmektense mührü bu danışmana vermelidir. Başbakanlık görevini bu yeni yetmeye teslim etmelidir.

'HEYKELTRAŞ ERDOĞAN'

Erdoğan ile birlikte hayaller gerçek olmuş hainler azmıştır. Yeni Türkiye kayıptır, kopmadır, kırıladır, küftür, kirdir.  1923'ün emanetlerin yüz çevirenlerin iki yakası bir araya gelmeyecektir. Yeni türkiye teslim olmuş devlettir. Yeni Türkiye ölü doğmuş bir projedir. Heykeli yıkmakla kimse vaziyeti kurtaracağını zannetmesin. Heykeltıraş Erdoğan, PKK heykeline sesiz kalıp şehitlere hakaret etse de biz karşı çıktık.

'ÇATIR ÇATIR DİNLİYORLAR'

Alman istihbaratı çatır çatır Türkiye'yi dinliyor. Almanya'ya göstermelikm tepki gösterenler, adam gibi tepki göstermedilidr. Rejim krizidir. Türkiye'nin yeni vesayeti AKP ve Erdoğan'dır. Recep Tayyip Erdoğan tüm görevlerinden ayrılmalıdır.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;