Bahçeli: MHP'nin yumurta atacak vakti yoktur

Bahçeli: MHP'nin yumurta atacak vakti yoktur

24 Kasım 2009, Salı 13:04
A A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’de DTP konvoyuna yapılan saldırı olayını, "AKP’nin muhtemel tuzaklarının neler olabileceğini, bunlara kimlerin alet edilmek istendiğini açıklamıştım. Bunun ilk örneği İzmir’de görülmüştür, Önceden planlanmıştır. MHP’nin yumurta atacak vakti yoktur" sözüyle değerlendirdi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. "İzmir’deki olayların ardından DTP cephesinden bir açıklama geldi. Kendilerinin de Diyarbakır’a giderse bu tür eylemlerin olabileceğini açıkladı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna "Çok yanlış bir yaklaşım. AKP’nin oyununa düştüklerinin farkında olsunlar. Diyarbakır’a da zamanı geldiğinde nasıl gideceğimi biliyorum" ifadelerini kullandı.

İzmir’deki olayları nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de Bahçeli, "Çok yanlış. 2 gün evvel MHP’nin Kurultayı sonrası, teşkilat yöneticilerine bir genelge göndermiştim ve o genelgede AKP’nin muhtemel tuzaklarının neler olabileceğini, bunlara kimlerin alet edilmek istendiğini açıklamıştım. Bunun ilk örneği İzmir’de görülmüştür, Önceden planlanmıştır. MHP’nin yumurta atacak vakti yoktur" diye konuştu.Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisi aleyhine açtığı tazminat davalarına ilişkin soruya da "Sayın Başbakan sürekli üzerimizde tazminat davası açıyor. Bunu böyle yapacağı yerde, Meclisten alabileceğim maaşlara şimdiden el koysun, kendisine de helal olsun" karşılığını verdi.

"Yapacağınız mitingler kapsamında Diyarbakır’a gidecek misiniz?" şeklindeki soru üzerine de Bahçeli, "Tabi, İnşallah" dedi.Bugün Öğretmenler Günü olduğunu hatırlatan bir gazeteci, Bahçeli’ye "Unutamadığınız bir öğretmeniniz var mı?" diye sordu. Bahçeli de gazeteciye, "Bütün öğretmenlerimi unutmuyorum, ilkokul dahil hepsini hatırlıyorum. Hepsine de hürmetlerimi sunuyorum. Rahmetli olanlara da Allah’tan rahmet diliyorum" karşılığını verdi.

Bahçeli'den Alevi açılımı

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;