Bahçeli'den Yaşar Kemal mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Fikriyatı ne olursa olsun, Türk edebiyatının usta kalemi, Türk romanının dev ismi Yaşar Kemal'in vefatından büyük bir üzüntü duydum"

01 Mart 2015, Pazar 00:01
A A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazar Yaşar Kemal’in vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Halkından kopmayan merhum Yaşar Kemal’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum" dedi.

MHP’den yapılan yazılı açıklamaya göre; MHP Genel Başkanı Bahçeli, yazar Yaşar Kemal’in vefatıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Bahçeli paylaşımında, "Gavurdağı’nın eteklerinde yoksul ve yetim bir köylü çocuğu olan İnce Memed’in Abdi Ağa isimli bir zalime verdiği mücadeleyi ondan okuduk. Haksızlığa direnmenin, merhametsizliğe dik durmanın, Anadolu yaylalarında, Anadolu bozkırlarında kurulan hayallerin teferruatlı tasvirini onda gördük" diyerek, ebediyete intikal eden Yaşar Kemal’in arkasında sayısız hatıra, sayısız eser bıraktığının altını çizdi.

"Fikriyatı ne olursa olsun, Türk edebiyatının usta kalemi, Türk romanının dev ismi Yaşar Kemal’in vefatından büyük bir üzüntü duydum" ifadesini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti: "Merhumun 92 yıllık ömrü sanki roman gibiydi. Bu romanın sayfaları açıldıkça içinden hayatın bizatihi kendisi çıktı, satır satır Anadolu döküldü. Halkından kopmayan merhum Yaşar Kemal’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;