Bahçeşehir'de zincirleme kaza

Bahçeşehir'de zincirleme kaza

24 Kasım 2009, Salı 10:07
A A

Yoğun sis yüzünden TEM Otoyolu'nun Bahçeşehir mevkiinde 15 taşıt birbirine girdi. Saat 08.30'da meydana gelen zincirleme kaza yüzünden yol Okmeydanı tarafından trafiğe kapandı. Bir süre kapalı kalan yol, araçların kaldırılmasının ardından yeniden ulaşıma açıldı.

SİS, THY’NİN 5 SEFERİNİ İPTAL ETTİRDİ

Öte yandan Atatürk Havalimanı’nda sabaha karşı bastıran ve 2.5 saat süren yoğun sis nedeniyle, THY’nin iniş yapamayan 9 uçağı başka meydanlara gönderilince İstanbul’dan kalkması gereken Atina, Hamburg, Düsseldorf, Stutgart ve Bükreş olmak üzere 5 seferi uçak yokluğu nedeniyle iptal edildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu sabah saat 04.30 ile 07.00 arasında aniden bastıran yoğun sis nedeniyle iniş ve kalkış yapılamadığı için THY’nin 9 uçağı meydanlara gönderildi. DHMİ yetkilileri, sabah erken saatlerde görüş mesafesinin 100 metrenin altına inmesi üzerine, havalimanına iniş ve kalkış yapılamadığını belirterek, “Atatürk Havalimanı’na gelen 9 uçak sırasıyla 3'ü Ankara’ya, 3'ü Sabiha Gökçen’e, 2'si İzmir’e ve biri de Antalya’ya gönderildi” dediler.

Bu arada THY yetkilileri de 9 uçağın başka limanlara gitmesi nedeniyle, sabah erken kalkması gereken seferleri uzun sürecek rötarlara sokmamak için iptal ettiklerini belirterek, “Yolcularımız uzun süren gecikmeler nedeniyle havalimanlarında zor anlar yaşıyor. Uçaklarımız gelir gelmez seferleri yapacağız. Buna göre sabah saat 07.50’de kalması gereken TK-1701 sefer sayılı Stutgart, saat 08.05’de kalkması gereken Atina, saat 08.10’da kalkması gereken Hamburg, saat 08.15’de kalkması gereken Düsseldorf ve saat 08.30’da kalkması gereken Bükreş seferleri iptal edildi” diye konuştular.

Seyit ERÇİÇEK - Faik KAPTAN / İSTANBUL, (DHA)

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;