Bakan Çubukçu domuz gribi mi?

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Gümüşhane'ye yaptığı okul ziyaretini grip olduğu gerekçesiyle iptal etti

Bakan Çubukçu domuz gribi mi?

Bir grup öğrenciyle Valilik’te görüşen ancak öpüşmeyen Çubukçu, Gümüşhane’nin özellikle kız çocuklarının eğitiminde geldiği noktanın gurur verici ve özendirici olduğunu söyledi.

Çubukçu, gezisi boyunca yağan yağmurda da şemsiye kullanmadı ve kırmızı bir şalla başını örttü. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bu sabah Anadolu Jet’e ait tarifeli uçakla Trabzon’a geldi.

Yağmurlu havada Trabzon’a gelen Çubukçu, VIP salonu çıkışında korumasının şemsiye açmasına izin vermedi. Yeşil işlemeli pardösü, gül rengi çiçekli elbise ve kırmızı ayakkabı giyen Çubukçu, başını kırmızı bir şalla örterek yağmurdan korunmaya çalıştı.

BAKAN ÇUBUKÇU ÇOCUKLARI ÖPMEDİ


Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu’nun makam aracıyla Gümüşhane’ye geçen Çubukçu, öğle yemeğinin ardından Valiliği ziyaret etti. Valilik girişinde ‘Haydi Kızlar Liseye’ kampanyası çerçevesinde Kız Teknik Meslek Lisesi’nde öğrenim görmeye başlayan 4 kız öğrenci tarafından kendisine çiçek verilen Çubukçu, grip olduğunu belirterek çocukları öpmedi ve “Sizi uzaktan öpüyorum. Çabanızı ve okuma azminizi takdirle karşılıyorum” dedi.

Ömür AVCI/DHA

Yandex.Metrica