Bakan'dan Bahçeli'ye namaz cevabı

Ani Harabeleri'nde cuma namazı kılmak için başvuru yapan MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye Ertuğrul Günay'dan cevap geldi

29 Eylül 2010, Çarşamba 14:50
A A

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde, "Müze ve Örenyerleri Gişelerinin İşletimi, Giriş Kontrol Sistemlerinin Modernizasyonu ve Yönetimi İhalesi"nin sonuçlarını açıkladıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'ALLAH KABUL ETSİN'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kars'taki Ani Harabeleri'nde bulunan Fethiye Camii'nde cuma namazı kılmayı planlamasıyla ilgili soruya Günay, "Allah kabul etsin" şeklinde yanıt verdi.

'SAVARONA İLE İLGİMİZ YOK'

Günay, Savarona yatına düzenlenen fuhuş operasyonla ilgili olarak da, "Savarona ile bizim ilgimiz yok. Deniz kuvvetleri komutanlığı satışa çıkardığında rahmetli Özal'ın müdahalesiyle bir işadamı almış işletme hakkı kendisinde. Bizim el koyma hakkımız yok. El koyma hakkımız olsa bugün koyarım. Umuyorum ki bize tahsisini Maliye Bakanlığı düşünebilir. Bu sevimsiz olaydan sonra umarım herkes bizim önerimizi dikkate alır" açıklaması yaptı.

 Yaşar KAÇMAZ - İSTANBUL DHA 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;