Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'dan istifa açıklaması yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifasını istediği 3 isimden biri olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Edip Uğur, Amatör Spor Haftası'yla ilgili katıldığı programda, bir gazetecinin "İstifa ile ilgili bir açıklama yapacak mısınız?" sorusuna, "Hayır" diye yanıt verdi.

23 Ekim 2017, Pazartesi 17:24
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu' açıklamasının ardından AK Parti'de başlatılan değişim süreci devam ediyor. Erdoğan'ın özellikle istifalarını istediği Ankara, Bursa ve Balıkesir Belediye Başkanlarından ilk istifa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'den geldi. Altepe, "Bu şartlarda ülkeme hizmet etme imkanımızın kalmadığı ortada ben de bu düşüncelerle istifa ediyorum" dedi. İstifası istenen bir diğer isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek son bir görüşme için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gitti. Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur ise, Amatör Spor Haftası nedeniyle Kurtdereli Spor Salonu'nda yapılan program öncesi bir gazetecinin "İstifa ile ilgili bir açıklama yapacak mısınız?" sorusuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, "Hayır" diye yanıt verdi.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti

HİZMETLERİ ANLATTI


Törende Amatör Spor Haftası'yla ilgili konuşma yapan Başkan Uğur, merkezinde insanın olmadığı bir hizmet anlayışının başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Bizler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm hizmetlerimizi, tüm faaliyetlerimizi tasarlarken, bunu daima akılda tutuyor, planlarımızı daima bu şekilde yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri Balıkesir'i gelişmiş kentler seviyesine çıkartmak, yaşadığımız şehrin marka değerini yükseltmek için pek çok projeye imza atıyoruz. Şehrin geleceğine değer katacak vizyon projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz, Mahalle Ligi Futbol Turnuvamız, Türkiye çapında ses getiren, dikkatleri şehrimize çeken bir organizasyon ve marka haline geldi. Turnuvamızı, 20 ilçemizin tümünde, 12-18 yaş arası gençlerimizin tümüne hitap eden dev bir turnuvaya, ciddi bir lige dönüştürdük. Toplamda 33 bin sporcuya ulaştık. Artık marka haline gelen turnuvamızın dördüncüsü, bu yıl da yoğun bir katılımla devam edecek. Geçtiğimiz yıl dağıtımını gerçekleştirdiğimiz 15 bin adet top, Balıkesir ilimizin tamamında toplam 712 okulumuza, Büyükşehir Belediyemiz tarafından ulaştırıldı. Bu yıl da alımı yapılan 25 bin adet futbol, basketbol ve voleybol topuyla, okullarımıza ve amatör spor küplerimize dağıttığımız top sayısı 40 bine ulaşacak. Yine amatör spor kulüplerine eşofman, sedye ve antrenman malzemelerini temin ettik." 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;