Balkondan çekilen görüntülerle serbest

Balkondan çekilen görüntülerle serbest

Kapatılan DTP’nin 22 Temmuz 2009’da İzmir’de yaptığı gövde gösterisi olaylı bitmişti. DTP konvoyundaki bazı araçlarda teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları yer alınca İzmirli tepki göstermişti.

Olaylar sırasında DTP konvoyunda yer alan İrfan Duman tutuklanmıştı. İrfan Duman’ın otomobilini, aralarında bir polisin de bulunduğu yayalar ile ambulansa doğru sürdüğü öne sürülmüştü. 4 aydır cezaevinde bulunan İrfan Duman dün İzmir 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

‘DTP BAYRAĞI VARDI'

Duruşmada, Doğan İşin adlı vatandaşın evinin balkonundan çekerek polise verdiği görüntüler bilirkişi nezaretinde izlendi.

Avukatları, İrfan Duman’ın yönetimindeki araçta yasa dışı örgüt ya da partiyi simgeleyen bir ibare olmadığını, ambulansa çarpmadan önce ve sonrasında araca yönelik dışarıdan kişilerin taşlı, sopalı saldırısı olduğunu söyledi.

Doğan İşin de “Ben konvoyda parti bayrakları dışında bir şey görmedim” dedi. Bilirkişi eşliğinde izlenen görüntülerin sonrası İrfan Duman tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.