'Ballı olsam cezaevine düşmezdim'

Adana'da 'Ballı Betüş' adı altında taksitle fuhuş yaptırdığı iddiasıyla tutuklanıp ilk duruşmada tahliye olan 28 yaşındaki Betül K., “Ballı olsaydım cezaevine düşmezdim” dedi

Perşembe, 30 Aralık 2010 - 11:51

'Ballı olsam cezaevine düşmezdim'

Polisinin bir ay önce gerçekleştirdiği operasyonda, ‘VIP müşterilerine hizmette sınır tanımadığı’ ve ‘kredi kartından 10 taksit yaptığı’ iddiasıyla 6 kişiyle birlikte tutuklanıp, 4’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandıkları Adana 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nce tahliye edilen Betül K., yaşadıklarını DHA’ya anlattı.

"SİNİRİMDEN AĞLADIM"

Duruşmada işyeri açmadan önce fuhuş yaptığını kabul eden ancak kimseye müşteri bulmadığını ileri süren Betül K., “Hakkımda yazılanları görünce çıldırdım, kendimi yerlere attım. Sinirimden ağladım” diye konuştu.

"TABİİ SEKSİ İÇ ÇAMAŞIRLARI BULUNABİLİR"

Betül K., 10 yıl önce ölen babasından kalan evi satarak yeni ev aldığını, 8 ay önce de iç çamaşırı mağazası açtığını belirtti. Betül K., şunları söyledi: “Sonuçta benim bir iç çamaşırı mağazam var, tabii ki seksi iç çamaşırları da bulunabilir.

Yeni ürünler geldiği zaman, müşterileri arayıp ‘yeni ürünler geldi’ diyorum. Başka ne diyeceğim. Otomobilimin plakası BB, adım Betül, balla malla hiçbir şeyle alakam yok.

"PLAKAM BB"

Plakamın BB olmasından dolayı ‘Ballı Betüş’ adını takmışlar. Ben de duyunca şaşırdım. Ballı olsaydım cezaevine düşmezdim. Bu kadar şanslı olsaydım yani.

Suçsuzum, adalete ve yüce yargıya güveniyorum. İyi ki onlar var. 3 gün nezarette, 31 gün de cezaevinde kaldım. ‘Betüş’ten 10 taksitle seks’ iddialarına pes diyorum, diyecek hiçbir söz bulamıyorum.

Nerede görülmüş taksitle seks yapıldığı, bu akıl mantık işi değil. Böyle bir şey yapmadığıma dair kredi kartlarının ekstreleri var.” Betül K.’nın avukatı Cuma Öner de, “Şu anda devam eden bir yargılama var. Yargılamanın sonucunu bekleyeceğiz. Mahkemenin en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” dedi.

Mehmet KAYMAK/ADANA (DHA)