Balo salonundan çıkartıyoruz

Kültür ve Turiz Bakanı Ertuğrul Günay, “Cumhuriyeti bir avuç tuzu kurunun Cumhuriyeti olmaktan, balo salonlarında kutlanan Cumhuriyet olmaktan çıkarıyoruz” dedi

03 Aralık 2009, Perşembe 05:00
A A

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, dün Ordu Valisi Orhan Düzgün’ü ziyaretinde ilginç açıklamalar yaptı. Günay şunları söyledi: “Biz bu Cumhuriyeti seçkinlerin, bir avuç tuzu kurunun Cumhuriyeti olmaktan, balo salonlarında kutlanan Cumhuriyet olmaktan çıkarıp, halkın paylaştığı, gerçekten kimsesizlerin kimsesi olan bir içeriğe, halkın yönetimi haline getirmeye çalışıyoruz. Bu, Türkiye’nin yapması gereken bir açılım ve atılımdır. Köy çocuklarının inip halkı yönetmeye çalıştığı yeni bir düzen kuruluyor. Amerika’da halk, 40-50 yıl önce aynı otobüse binmekten gocunduğu, aynı masada oturmak bir yana, aynı salonda bulunmaktan rahatsız olduğu bir toplum kesiminden devlet başkanı seçti. Bizim siyasilerimizin bazıları bunu hala okuyabilmiş değil.”

CENAZEDE OY HESABI

Türkiye’deki siyasilerin insanları renklerine, ana dilllerine, etnik kökenlerine göre tasnif etmeye çalıştığını belirten Günay şöyle devam etti: “Onlar hala bir takım çatışmalar olsun. O çatışmalarda fakir fukaranın çocuğu ölsün, o çocuğun cenazesinin başında biz bağıralım, buradan da oy toplayayım hesabı yapıyor.”

Erol KÜÇÜKOĞLU/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;