Baltalı katil, eşinin bacaklarını sobada yakmış

Zonguldak'ta 32 yaşındaki eşi Yeter Topçu'yu öldürüp cesedini parçalara ayıran zanlı koca cinayeti itiraf etti

13 Kasım 2009, Cuma 12:58
A A

Zonguldak'ta eşi 32 yaşındaki Yeter Topçu'yu öldürüp, cesedini parçalara ayırdığı iddiasıyla gözaltında bulunan 33 yaşındaki Cihangir Topçu, suçunu itiraf etti. Olay gecesi eve geç geldiği için tartıştığı eşinin uyurken bıçakla boğazını kesen Cihangir Topçu'nun, cesedi baltayla parçalara ayırdığı ortaya çıktı. Bacaklarını evdeki sobada yakan Topçu'nun, kömürlükteki diğer parçaları da sırayla yakmayı planladığı belirlendi.

Cinayetle ilgili Cihangir Topçu ile birlikte babası Sebahattin, annesi Fatma, kardeşi Muhammet Topçu, komşusu M.S. ve eşi Yeter Topçu'nun yasak aşk yaşadığı iddia edilen E.K. de gözaltında.

KOKULAR ÜZERİNE FARK EDİLDİ

Asma Mahallesi Tulumba Sokak'taki evinin kömürlüğünden gelen kokular üzerine önceki gün parçalara ayrılan cesedi çuval içinde kayınvalidesi Fatma Topçu ve komşuları tarafından bulunan 4 çocuk annesi Yeter Topçu cinayetinin ayrıntıları tüyler ürpertti. Pazar günü ortadan kaybolduktan sonra kendi ailesi ve eşinin ailesiyle birlikte eşini arayan ve önceki gün sabaha karşı 04.30'da polise kayıp başvurusunda bulunan Cihangir Topçu, İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki çapraz sorguda suçunu itiraf etti.

BALTAYLA PARÇALADI

Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde 2000'de maden işçisi olarak işe giren ve bir süre sonra temizlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Cihangir Topçu'nun, geçen pazar gecesi eve geç gelen eşiyle tartıştığı belirlendi. Topçu'nun, gece yatak odasında uyurken eşinin boğazını bıçakla keserek öldürdüğü, cesedini de yine yatak odasında balta ile parçalara ayırdığı ortaya çıktı. 

Çocukları uyurken vücudunu, kafasını, kol ve bacaklarını ayrı ayrı çuvallara koyarak evinin kömürlüğüne taşıyan Topçu'nun, bacakları evindeki kömür sobasında yaktığı, küllerini doldurduğu çuvalları da evinin önündeki diğer kömürlüğe taşıdığı belirlendi. Polis, bu sabah çuvalların içindeki külü evin önünde yere dökerek inceleme yaptı. Arasında kemik parçaları bulunan kül, yeniden çuvallara konularak Emniyet'e götürüldü. Topçu'nun, cesedin diğer parçalarını da sırayla parçalara bölüp sobada yakmayı planladığı bildirildi.

EVE GEÇ GELDİĞİ İÇİN TARTIŞMIŞ

Pantolonunda ve iç çamaşırlarında kan izi bulunmasına rağmen, ilk ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen, üzerindeki kanın da tavuk keserken bulaştığını söyleyen Cihangir Topçu, çapraz sorguda cinayetin tüm ayrıntılarını anlattı. Kendisi elinde para tutamadığı için 5 yıldır işyerinden maaşını eşinin aldığını, bu yüzden tartışmalar yaşadıklarını anlatan Cihangir Topçu, eşinin işyerinden mesai arkadaşı olan E.K. ile de yasak aşk yaşadığını öne sürdü. Cep telefonu ile sürekli mesajlaştıklarını, E.K. ile buluşmak için sık sık dışarıya çıktığını ve uzun süre gelmediğini, olay gecesi de eve geç geldiği için tartıştıklarını söyledi.

LAKABI 'DELİ'

İşyerinden amiri olan Şenol Suli, Cihangir Topçu'nun işyerinde dengesiz biri olarak tanındığını, arkadaşlarının kendisine "deli" diye hitap ettiklerini, son 5 yıldır maaşını da eşinin aldığını söyledi. Suli, Yeter Topçu'nun, 1 hafta önce maaşını eşi Cihangir Topçu'nun alması için kendilerine dilekçe verdiğini de söyledi.

Polis, soruşturma kapsamında Cihangir Topçu ile birlikte, babası Sebahattin, annesi Fatma, kardeşi Muhammet Topçu, komşusu M.S. ve eşi Yeter Topçu'nun yasak aşk yaşadığı iddia edilen E.K.'yi de gözaltına aldı. Cihangir Topçu ile birlikte diğer şüphelilerin, Emniyet'teki işlemlerinin ardından bugün Adliye'ye sevk edilmeleri bekleniyor.

DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;