Balyoz'da üçüncü dalga

Balyoz'da üçüncü dalga

"Balyoz Planı" iddiaları soruşturması kapsamında 16 kişini gözaltına alındığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, "Balyoz Planı" iddiaları soruşturması kapsamında, eski Haydarpaşa "GATA" Komutanı emekli Tümgeneral Tuncay Çakan ve eski MGK Genel Sekreteri Şükrü Sarıışık İstanbul’da gözaltına alınırken Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde inkılap ve tarih okutmanı olarak görev yapan emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun da Güzelyalı Mahallesi’ndeki evinden gözaltına alınarak İstanbul’a getirildi.

Bu arada, İstanbul ve bazı illerde gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan ve aralarında emekli generallerin de bulunduğu toplam 16 kişi, sağlık kontrollerinin ardından sorgulama için Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Operasyonların sürdürüldüğünü ifade eden yetkililer, gözaltı sayısının artabileceğini kaydetti.

EMEKLİ ALBAY ERDAL A. EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Soruşturması kapsamında aranan emekli Albay Erdal A. evinde gözaltına alındı.  Hakkında yakalama emri çıkarılan emekli Albay Erdal A. Ankara Terörle Mücadele ekiplerince Çankaya’daki evinde gözaltına alındı. Emekli Albay Erdal A. evinde yapılan aramanın ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Aynı soruşturma kapsamında aranan emekli Albay Ali Tarık A’nın yurt dışında olduğu bildirilmişti.

EMEKLİ 2 SUBAY  TUTUKLANDI

Tahliye edildikten sonra savcılığın yaptığı itiraz üzerinde hakkında yakalama kararı çıkarılan emekli Tuğgeneral İzzet Ocak ile emekli Albay Kubilay Aktaş tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Başsavcılığın "durdurma" kararının yansımaları merak ediliyor.

EMEKLİ ALBAY, AYTIN TUTUKLANDI

"Balyoz Planı" iddialarına ilişkin soruşturmada hakkında yakalama emri çıkarılan 21 kişi arasında bulunan emekli Albay Suat Aytın tutuklandı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince hakkında yakalama emri çıkarılan emekli Albay Suat Aytın, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine geldi. Burada yakalama emri yüzüne okunan Suat Aytın tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

DHA