Bankayı yumurta yağmuruna tuttular

Elazığ'da geçen yıl özel bir bankanın parasını zimmetine geçirerek kayıplara karışan ve aylar sonra Adapazarı'nda yakalanan Şube Müdür Yardımcısı Y.K.T.'nin mağdur ettiği 30 müşteri, paralarını alamadıklarını belirterek basın açıklaması yaptıktan sonra, bankayı yumurta yağmuruna tutarak protesto etti

25 Ağustos 2014, Pazartesi 17:43
A A

Geçen yıl meydana gelen olaydan sonra bugün toplanan 30 mağdur, özel bir bankanın Elazığ şubesi önüne gelerek siyah çelenk bıraktı. Mağdurlar adına konuşan Ahmet Gülten, 4 Temmuz 2013 tarihinde bir müşterinin çekinin karşılıksız çıkması ile birlikte olayın ortaya çıktığını belirterek şöyle dedi:

"Bu arkadaşımız daha sonra hesabını işletince ona ’Sen paranı çekmişsin. Kardeşin çekti’ deniliyor. Kardeşine soruyor; ’Ben çekmedim’ diye yanıt alıyor. Kamera kayıtları inceleniyor. Bankanın müdür muavininin bu parayı aldığını tespit ediyorlar. Arkadaş müfettiş istiyor.

Müfettişler 2013’ün Temmuz ayının 9’unda o arkadaşı İlbey Oteli’ne çağırıp ’Sen konuşma. Kimseye bir şey söyleme. Bankanın imajı bozulur. Biz senin zararlarını telafi edeceğiz’ diyorlar. O arkadaş da bir şey söylemiyor ve bu müdür muavini K.T.’nin Temmuz ayının 9’undan Eylül ayının 4’üne kadar çalışmasına müsaade ediliyor. Böyle bir şey olamaz. Müfettişler kendisini yönlendiriyor.

Bizi bankaya karşı sorumlu duruma çıkarıyor, delilleri yok ediyorlar, bizlerden imza alıyorlar. Yani hem müdür muavini K.T.’yi kurtarıyorlar hem de bankanın bize ödeme yapmaması için gereken neyse müfettişler yapıyor. Daha sonra bu arkadaş yakalandı. Bankadan 9 kişi gidemeyeceği yerlere tayin edildi, bazılarının da işine son verdiler."

Banka önünde toplanan mağdurları, banka şubesine ait camları kırmaya çalıştı. Polis ekiplerinin sakinleştirdiği mağdurlar, polis eşliğinde banka yetkilileriyle görüştü. Bankaya giriş sırasında öfkeli 4 mağdur, yanlarında poşetler içinde getirdikleri yumurtaları çıkararak banka camlarına fırlattı. Kısa süreli gerginlik yoldan geçenlerin paniğe kapılmasına yol açtı. Polisin sakinleştirdiği mağdurlar daha sonra dağıldı.

Gülbin YILDIZ / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;