Banu Alkan'dan pazar bombaları

Banu Alkan'la rol aldığı kepçe reklamını konuşmak için buluştuk ama laf lafı açtı, Afrodit HT Pazar'a içini döktü: “İnsanoğlu ne istiyorsun benden? Beni aşağı çekerek hangi duygularını tatmin ediyorsun?”

Pazar, 26 Aralık 2010 - 12:41

Banu Alkan'dan pazar bombaları

Banu Alkan’ın yeni reklam filmi bütün magazin gazetelerinde aynı cümlelerle haber oldu: “Kepçe reklamında oynayacak. ‘Kaldıramazsan kaldırırlar’ şarkısını söyleyecek.” Parmaklarının ucunda yürüyen Afrodit’imiz, ağır iş makinesi reklamında mı oynayacaktı gerçekten? Banu Alkan’ı aradım hemen, Antalya’daydı, dönüşünü bekledim. İstanbul’a geldikten sonra röportaj yerini ve saatini netleştirmek için 2 gün konuştuk. Sonunda, Habertürk binasına gelmeye karar verdi. Daha ilk karşılaştığımız anda “Merhaba” bile demeden söyledikleri pekâla yeni şarkısının sözleri olabilirdi: “Bebeğim dost musun düşman mısın bilemedim. Ama sonra karar verdim ki, dostsun.” Afrodit, konuşurken “Bebeğim” diyor sürekli. Sesinin tonu bebeksi. Ama bu yumuşaklığa rağmen, savunma mekanizması sürekli çalıştığından, her an tırnaklarını gösterebiliyor.

*** İşleriniz yoluna girmiş görünüyor.
Reklam filmi çektim, şimdi başka firmanın reklamında oynayacağım. Yeni albüm de geliyor.

*** Herkes Sezen Aksu’dan, Nazan Öncel’den şarkı alma peşinde. Siz de istemez misiniz?

Hiç düşünmedim, çünkü ben de onlar kadar iyi şarkı yazıyorum. Mesela “Beyaz Orkide.” Ne güzel yazmışım: “Ateşli dudaklarını öpmeyi özledim, öpen o gül dudaklarını özledim, ipek tenini özledim, beyaz orkideler arasında seninle sevişmeyi özledim. Dokun öp, bu tende alevin az gelir, bebeğim geceler boyu sevişmek az gelir.”

*** Sizi sahnede ve ekranda görecek miyiz?
Albümle birlikte... Televizyon kanalları sırada bekliyor. Masraflarımı almadan ekrana çıkmam. Bir elbisem 5 bin dolar, bir kere giyip atıyorum.

*** Duyduğuma göre; taksi şoförüne bin dolar uzatıyormuşsunuz, üstünü veremeyeceğini söyleyince, “Bu defalık senden olsun” deyip iniyormuşsunuz.
Bu bir şehir efsanesi. Zamanında paramı dolar olarak tutuyordum, ondan çıkmıştır bu söylenti. Zaten Jaguar’ım vardı. Şimdi beyaz Porsche cipim var. İyi yaşadım ben. İlk eşim Gürbüz Hanif’te sevgiyi, Murat Taşdemir’de aşkı buldum.

AVUKAT OLMAK İSTERDİM
*** Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz?
Avukat.

*** Uzun bir ara verdiniz, sinemaya döner misiniz?
İyi bir film yapacağım. Angelina Jolie’nin Turist filmi çok başarılı, öyle bir başarı istiyorum.

*** Dizide oynamayı düşünmediniz mi hiç?
Dizilerde oynamam, insanın 24 saatini alıyor. Ben o kadar hırslı değilim.CHARLIZE THERON GÜZELLİKTE BANA YAKIN
*** Yaşlılığı nasıl karşılayacaksınız?

Yaşlanmayacağım.

*** Kendinize nasıl bakıyorsunuz?
Güzelliğimi doğaya borçluyum. Ormanda yürüyüş yapıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum. Kilolu değilim, televizyon şişman gösteriyor.

*** Türkiye’nin yeni Banu Alkan’ı kim olur?
Tahtıma oturacak biri yok. Benim gibi sıcak, güzel, akıllı, yetenekli, şanslı, aristokrat, dünyayı görmüş biri olması lazım. Türkiye’de böyle birini bulamadım. Ama Charlize Theron olabilir. Benim burnum biraz daha güzel, ama onu güzelikte kendime yakın buluyorum.

*** Kendinizi savunmak için tetikte bekliyor gibisiniz. Neden?
Çünkü söylediklerimi çarpıtıyorlar; kültür düzeyi düşük bir kadın portresi görüyorum gazete sayfalarında. Şimdi soruyorum: İnsanoğlu ne istiyorsun benden? Beni aşağı çekerek hangi duygularını tatmin ediyorsun?

*** Murat Taşdemir’le ilişkiniz sürüyor mu?
15 yıldır birlikteyiz ama son 3 yıldır çalkantılıyız.

*** Neden?
Murat meşhur olunca şımartıldı. Elini kaldırmadan şöhreti yakaladı çünkü. Murat Taşdemir, Banu Alkan sayesinde tanındı. Okan Bayülgen şovuna çağırdığında, “Murat’ı da davet edersen gelirim” derdim.

*** Peki onu niçin meşhur etmek istediniz?
Öyle bir güzelliği şöhret yapmak istedim. Başka bir kadın olsa bunu yapmazdı, kendine saklardı. Ama Murat şımardı ve kaybetti. Şimdi cezalı. Benden uzakta. Murat’la sürekli konuşuyoruz ama beni göremiyor, bana dokunamıyor. (Habertürk)

2