Baransu'nun eski eşi çuvalla belge getirdi iddiası

Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur'un emniyete 5 çuval evrak getirdiği iddia edildi. Ancak daha sonra Esra Konur'un 3 klasör belgenin Baransu'ya ait olup olmadığını tespit etmek için karakola geldiği kaydedildi

05 Mart 2015, Perşembe 18:17
A A

Pazar günü tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu'nun eşi Esra Konur, polis tarafından evinde yapılan aramada el konulan klasörlerin Baransu'ya ait olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldı. Esra Konur, saat 15.00 sıralarında avukatıyla birlikte Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek, Terörle Mücadele Şubesi'ne çıktı. 3 klasör dolusu belge, şu saatlerde polis nezaretinde açılarak, Esra Konur'a veya Mehmet Baransu'ya ait olup olmadığı soruluyor.

5 ÇUVAL BELGEYLE GELDİ İDDİASI

Haber Türk'ten Nihat Uludağ'ın iddiasına göre ise; tutuklanarak cezaevine konulan gazeteci Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur, avukatı Murat Sultan Su ile birlikte İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gelerek 5 çuval dolusu gizli evrak ile dijital verileri teslim etti. Çuvalların açılması için Baransu'nun avukatlarının emniyete gelmesi bekleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;