Barda unutmak moda mı oldu?

Önce Harry Potter serisinin sır gibi saklanan son senaryosu; şimdi de merakla beklenen yeni iPhone prototipi

Barda unutmak moda mı oldu?

ABD’nin California eyaletinin Redwood kentinde bir barda bulunan cihazın Apple şirketinin merakla beklenen HD destekli yeni nesil iPhone’un prototipi olduğu ve şirketin bir mühendisi tarafından unutulduğu iddia edildi.

>> HARRY POTTER DA BARDA UNUTULMUŞTU

Harry Potter serisinin sır gibi saklanan 250 milyon sterlinlik son senaryosunun da, bu ayın başında, filmin yıldızı Daniel Redcliffe tarafından Londra’da sık sık gittiği bir barda unutulduğu ortaya çıkmıştı.

ESRARENGİZ CİHAZ

Teknoloji sitesi Gizmodo tarafından kamuoyuna açıklanan esrarengiz cihaz, Apple’ın bilinmeyen bir işletim sistemiyle çalışıyor, flaşlı kamerası, yüksek çözünürlüklü ekranı ve daha büyük bataryası var.

Apple şirketinin iddiaları yalanlamaması ve Gizmodo tarafından, Apple’ın cihazı geri istendiğinin açıklanması, cihazın, bu yılın sonunda piyasaya çıkması beklenen yeni nesil iPhone olduğu görüşünü güçlendirdi.

İÇİNİ AÇIP KURCALAMIŞLAR

Teknik özelliklerini ayrıntısıyla açıklayan Gizmodo, barda bulunan bu cihazı 5 bin dolara satın aldığını belirtti. Cihazın büyük olasılıkla "gerçek" olduğunu yazan teknoloji sitesi, çalışanlarının bir hafta süreyle cihazla oynadıklarını, içini açtıklarını ve içinde "Apple" amblemini bulduklarını yazdı.

İŞTE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Gizmodo, ayrıca cihazın uzaktan çalışmaz hale getirildiğini de belirtti. Tüm dünyada 50 milyondan fazla iPhone satan ve karını geçen yıl ikiye katlayan Apple’ın gizemli cihazının özellikleri şöyle:

-Ön yüzde kamera
-Flaşlı daha büyük arka kamera
-iPad’de de yer alan mikro-sim girişi
-Yüksek çözünürlüklü ekran
-Ses kirliliğini önleyen ikinci mikrofon
-Metalik ses tuşları
-Alüminyum ve daha köşeli dış kaplama
-Yüzde 16 daha büyük batarya
-140 gram ağırlık (iPhone 3GS 137 gram)

AA