Barış Özbek ilk kez kızardı

Galatasaraylı futbolcu Barış Özbek, Diyarbakırspor maçında futbol hayatındaki ilk kırmızı kartını gördüğünü söyledi

10 Kasım 2009, Salı 15:03
A A

Barış, kişisel internet sitesi www.barisozbek8.com'da yer alan açıklamasında, Türkiye’ye geleli 2.5 yıl olduğunu, ancak burada hâlâ anlayamadığı birçok şey bulunduğunu ifade ederek, "Mesela Diyarbakır’da gördüğüm kırmızı kart için benden daha fazla üzülen bir kişi daha var mıdır?

Cevabı çok basit, elbette ki hayır. Peki benim gördüğüm gibi bir kartla oyundan atılan futbol tarihindeki ilk futbolcu ben miyim? Onun cevabı da çok basit, hayır" dedi.

"O kart benim futbola başladığım yaştan beri gördüğüm ilk kırmızı kart" ifadesini kullanan Barış, şunları kaydetti: "Hatalı mıyım, evet. 23 yaşındayım. Hatalarım mutlaka olacak. Herkesten bu hatam için özür diliyorum. Ama hatalar insanlar içindir. Herkes hata yapar, önemli olan hatalardan ders alabilmek. Ben de bu hatamdan ders aldım."

Barış, kendisini tanımayan, hayatında bir kere bile görmediği insanların karakteri hakkında nasıl yorum yapabileceğini, bunu anlamadığını ifade ederken, sözlerini şöyle tamamladı: "Hayatım boyunca kimseye hakaret etmedim, küçük düşürecek kelimeler sarf etmedim.

Aynı duyarlılığı televizyonlarda, gazetelerde hakkımızda yorum yapan gazeteci büyüklerimizden de bekliyorum. Aksi takdirde şunu söyleyebilirim ki, bundan sonra kişiliğime yönelik yapılacak her türlü hakaret karşısında hakkımı hukuki yollarda arayacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;