Barzani'nin ofisinden açıklama: Musul operasyonu görüşüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabulünde Türkiye ile IKBY arasındaki ekonomik ilişkiler ve Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun ele alındığı öğrenildi

27 Şubat 2017, Pazartesi 00:38
A A
Barzani’nin ofisinden yapılan açıklamada, İstanbul’da bulunan Mabeyn  Köşkü’ndeki görüşmede, Türkiye ile IKBY arasındaki ekonomik ilişkiler, Suriye  başta olmak üzere bölgedeki siyasi gelişmeler ile Başbakan Binali Yıldırım’ın Kürt bölgesine yaptığı ziyaretin sonuçlarının değerlendirildiği belirtildi.
         

Ayrıca, terör örgütü DEAŞ ile mücadele ve Musul’u DEAŞ’tan kurtarma  operasyonu üzerinde durulduğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın DEAŞ ile mücadele  konusunda IKBY’ye desteklerini yinelediği kaydedildi.          


Bölge ve Suriye’deki siyasi gelişmeler, Cenevre müzakereleri,  uluslararası dengelerdeki değişimlerin bölge üzerindeki etkisi ile Türkiye ve  Irak arasındaki ilişkilerin de ele alındığı ifade edildi.          

Kabulde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MİT Müsteşarı  Hakan Fidan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin  Dizayi ve IKBY Başkanlık Divani Başkanı Fuad Hüseyin’in de hazır bulunduğu  bildirildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;