Başarısız kedi kurtarma operasyonu

Başarısız kedi kurtarma operasyonu

22 Ekim 2009, Perşembe 17:40
A A

Edirne'de bir polis aracının yakıt deposunun arasındaki boşluğa sıkışan kediyi kurtarmak için polis ve çevrede bulunanlar seferber oldu. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalara rağmen kedi sıkıştığı yerden kurtarılamayınca ekipler sanayideki tamirciye gitmek üzere yola çıktı. Yoldaki çukur nedeniyle ekip aracı sallanıca kedi sıkıştığı yerden düşerek arkadan gelen bir otomobilin altında can verdi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şubesi'nin kullandığı 22 A 6264 plakalı ekip otomobilinin depo kısmının arasına küçük siyah kedi yavrusu girdiğini gördü. Kendi olanakları ile kediyi çıkartamayan polis memurları, ekip aracını yakında bulunan bir benzin istasyonuna götürdü. Burada 3 polis memuru ile benzin istasyonunun yıkama servisinde çalışan 2 kişi kediyi kurtarmak için seferber oldu.

Polis memurları ile servis çalışanları yere yatarak kediyi çıkartmak istedi. Bu uygulama başarılı olmayanca bu sefer ekip aracı yıkama servisindeki ‘Lift’ ile yukarıya kaldırıldı. Yaklaşık 45 dakika süren çabaya rağmen kedi çıkmadı.

Bunun üzerine sürekli miyavlayan kedinin canının acıdığını düşünen polis memurları, onu kurtarmak için ekip otomobilini yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan oto sanayi sitesine götürmek üzere yola koyuldu. Ancak, yoldaki çukur nedeniyle ekip aracı sallanınca kedi sıkıştığı yerden kurtularak düştü ve arkadan gelen bir başka otomobil tarafnıdan ezilince telef oldu.

Polis ekipleri skıştığı yerden kurtarmak istedikleri kedinin ölmesine üzüldü.

Fırat KESKİNKILIÇ/ EDİRNE, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;