Başbakan çılgın projesini açıklayacak

Başbakan Erdoğan, daha önce yazar Hıncal Uluç'a söz ettiği projesini bugün açıklayacak

16 Nisan 2011, Cumartesi 13:21
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıklayacağı Ak Parti Seçim Beyannamesi’nde, sır gibi saklanan çılgın projenin detaylarının da yer alması bekleniyor. Başbakan'ın konuşması saat 14:00'te başlayacak.

Parti yöneticileri dahil kimsenin hiçbir ipucu vermediği projeyle ilgili olarak medyada çıkan bazı “projeler” ise şöyle sıralanıyor:

Karadeniz - Akdeniz Denizyolu Tüneli projesi: Samsun’dan Yumurtalık’a kadar yaklaşık 500 kilometre uzunluğunda bir denizyolu tüneli açılacak.

Yeni İstanbul Projesi: Bu projeye göre, Karadeniz kıyılarında 74 kilometrelik alanda yaklaşık 3.5 milyon nüfuslu Yeni İstanbul kurulacak.

Medeniyetler Şehri projesi: İstanbul’un Avrupa yakasında Müslüman ve Müslüman olmayanların kültürlerinden oluşan yeni bir yerleşim biriminin kurulması öngörülüyor.

Haliç’e Mega Kanal projesi: Bu projeyle ortaya dev bir ada çıkacak. Türkiye’nin 3. büyüğü olacak bu ada Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerini içine alacak.

Uygarlıklar Köprüsü projesi: Avrupa ve Anadolu yakalarında birbirinden çok uzakta 4 ayak olacak. Bu ayaklar tam ortada, Boğaz’ın üstünde birleşecek ve büyük bir dairesel alan oluşacak. İstanbullular yürüyerek bu ayaklardan ortadaki geniş alana ulaşabilecek, burada yemek yiyip gezinti yapabilecek.

Ataşehir’e Selimiye: Mimar Sinan’ın Edirne’de yaptığı Selimiye camiinin birebir Ataşehir’de inşa edilmesi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;