Başbakan Erdoğan'dan ilk açıklama

Başbakan Erdoğan, Hakkari'de terör örgütünün saldırısı sonucu 8 askerimizin şehit olması, nedeniyle Genelkurmay Başkanı'na başsağlığı telgrafı gönderdi

19 Haziran 2010, Cumartesi 13:50
A A

Başbakan Erdoğan’ın telgrafta şunları söyledi:

“Hakkâri’de terör örgütünün saldırısı sonucu 8 askerimizin şehit olması, 14 askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum. Her devletin olduğu kadar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de birlik ve bütünlüğünü koruma hakkı bulunmaktadır.

Devletimiz bu hakkını kullanmada hiçbir tereddüde mahal vermeksizin, terörle mücadeledeki kararlılığını sonuna kadar sürdürecektir.

Bu tür hain saldırılar mücadeledeki kararlılığımızı asla etkilemeyecektir. Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye karar mücadelemiz devam edecektir.

HAKKARİ'DE KARAKOLA SALDIRI: 8 ŞEHİT, 14 YARALI
OPERASYON YOLUNDA 2 ŞEHİT
BAHÇELİ: BÖLGEDE OHAL İLAN EDİLSİN
CUMHURBAŞKANI GÜL SALDIRIYI LANETLEDİ

Devletimiz, kahraman şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakârlıkları, milletimizin sağduyusu ile birlik ve beraberliğine, ülkemizin istikrarına kasteden bölücü fitnenin mutlaka üstesinden gelecektir. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.

Bu fitneyi bertaraf edecek kudret ve iradeye sahibiz. Bu çerçevede her türle bedeli ödemeye de hazırız. Acımız ne kadar büyük olursa olsun; soğukkanlılığımızı kaybetmeden, kardeşlik hukukumuza halel getirmeden, aziz milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimizle beraber mutlaka neticeye ulaşacağız.

Milletimizin vatan sevgisinin ölümsüz örnekleri olan kahraman şehitlerimizin eşsiz fedakârlıkları ve aziz hatıraları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine, milletimize ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına başsağlığı dilerim"

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;