Başbakan Erdoğan'ın zor anları

İstanbul Europa Race Büyük Deparı yelken yarışmasını başlatmak için start tabancasını eline alan Başbakan tabanca çalışmayınca zor anlar yaşadı

29 Ağustos 2009, Cumartesi 15:52
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Europa Race"in startını verdi. Yarışmanın startını, Ahırkapı açıklarına tekneyle gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Erdoğan'ın, start tabancasıyla verdiği başlama talimatıyla birlikte yelkenliler yola çıktı. Ancak bu o kadar kolay olmadı.

Erdoğan, defalarca tetiğe basmasına rağmen start tabancası ateş almadı. Bir yetkili devreye girerek tabancayı işler hale getirdi. Ancak bu kez de tabanca, Erdoğan daha havaya kaldırmadan erken patladı. Bunun üzerine yedek tabanca getirildi. Erdoğan bu tabanca ile 3 kez havaya ateş ederek stardı verdi.Erdoğan da bir süre yarışı izledikten sonra tekneyle bölgeden ayrıldı.

İstanbul'dan başlayan yarış, Nice ve Barcelona etaplarının ardından Fransa'nın Brest kentinde son bulacak. Türkiye ve İstanbul'un tanıtımına önemli katkı sağlaması beklenen etkinlikte Akdeniz, Atlantik ve Marş denizlerinde bir ay boyunca yarışacak olan yelkenliler 'İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti' bayrağı taşıyacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;