'Başbakan tüm Türkiye'yi dinletiyor'

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Başbakan Erdoğan'ın bütün Türkiye'yi dinlettiğini ileri sürdü

14 Kasım 2009, Cumartesi 19:10
A A

Abdüllatif Şener, partisinin Mersin il teşkilatının açılışını yaptı. Şener, 500 kişi tarafından 'Türkiye seninle gurur duyuyor', 'Hükümet istifa', 'Tayyip gidecek dertler bitecek' ve 'Başbakan Şener' sloganları ile karşılandı.

Partilerine hitap eden Şener, Başbakan Erdoğan'ın, Telekomünikasyon İletişim Kurumu'nu kurarak personelini de tek tek yerleştirip Türkiye'yi dinlediğini söyledi.

'Islak imza' tartışmalarına da değinen Şener, sözlerini şöyle sürdürdü: "Islak imza ve belge tartışması tam anlamıyla yılan hikayesine döndü. Albay Dursun Çiçek tutuklanıp, serbest bırakılıyor. Ergenekon, Deniz Feneri gibi konulara bakın ne zaman bir politikacı yada bürokrat ekrana çıksa yargıya güvendiğini söylüyor.

'DİNLENDİĞİMİ BİLİYORUM'

Ben hiçbir kuruma güvenemezken yargıya neden güveneyim? Yargı yanlış yapamaz diye bir şey mi var?İktidar zaten yargıyı baskı altında tutmuyor mu? Yargının standartlarını değiştirmediler mi? Türkiye'de işler karıştı. Birileri sistemin genetiğiyle oynuyor. Kurumlar arası güven kalmadı." Şener, bir soru üzerine bakanlık yaptığı dönemde telefonlarının dinlendiğini bildiğini hatırlattı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;