Başbakan'a İngilizce mesaj

Bursa'da Kamu-Sen ve KESK'in birlikte düzenlediği bir günlük iş bırakma eylemind, memurların Başbakan Erdoğan'a mesajı İngilizce oldu

25 Kasım 2009, Çarşamba 15:59
A A

Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı eylemlerde, kentte, Bursaray seferleri aksarken, istasyonlarda büyük kalabalıklar oluştu. Davul ve zurna eşliğinde halaylar çeken memurlar, ‘Caney caney caney işte meydaney memur düşmanı Tayyip nerdesin haney’ şeklinde şarkı söyledi.

Yürüyüşe katılan bazı memurların ellerindeki ‘One minute. We are humen do you understand’ (Bir dakika. Bizler insanız. Anladınız mı?), ‘We don’t have ship. We want as like human’ (Biz gemi sahibi değiliz, insan gibi yaşamak istiyoruz) ve ‘We just want to live as a human’ (Sadece insan gibi yaşamak istiyoruz) yazılı İngilizce pankartlar dikkat çekti.

Memur eylemi Bursaray seferlerini de etkiledi. İstasyonlarda yapılan anonslarla tren seferlerinin teknik arıza nedeniyle gecikmeli olarak yapıldığı duyuruldu.

Seferlerini gecikmeli olarak sürdüren trenlerde büyük izdiham yaşanırken, tüm istasyonlarda gecikme nedeniyle kalabalık oluştu. KESK Bursa Şubeler Platformu da Kent Meydanı’nda büyük bir gösteri düzenledi.

Serhat TEZCAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;