Başbakan'ın gideceği Okmeydanı'nda çatışma!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Okmeydanı'ndaki Okçular Tekkesi'ne yapacağı ziyaret öncesinde polisle protestocular arasında çatışma çıktı

Başbakan'ın gideceği Okmeydanı'nda çatışma!

Şişli Okmeydanı, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde toplanan bir grup, Okçular Tekkesi'nin açılışını yapmak üzere Kulaksız'a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek için yürüyüş düzenledi.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

“Göstermelik hisseli tapu istemiyoruz. Evimize karşı ev istiyoruz" yazılı pankart açarak sloganlar atan grup, bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, Kentsel dönüşüm kapsamında evlerinin yıkılarak yüksek fiyat karşılığında yeniden kendilerine satılacağı ileri sürüldü.

Okçular Tekkesi'ne yürümek isteyen grup polis engeliyle karşılaştı. Açıklamanın ardından grup olaysız dağılırken Sağlık Ocağı önünde toplanan yüzü maskeli yaklaşık 30 kişilik başka bir grup ise, güvenlik önlemi için bekleyen çevik kuvvet polislerine taş, bilye ve molotof attı.

Polis de gruba boyalı plastik top ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Polis ile grup arasındaki çatışma yaklaşık 3 saattir devam ediyor.