Başı kesilerek öldürülen Ayşe’nin ablası konuştu

Mardin’de başı kesilerek öldürülen ve yakılmak üzereyken cinayet zanlıları yakalanan 18 yaşındaki Ayşe A.’nın ablası Kelsuman A. konuştu

26 Eylül 2016, Pazartesi 18:24
Başı kesilerek öldürülen Ayşe’nin ablası konuştu
18 yaşındaki Ayşe A.’nın başı kesildikten sonra bir ahırda yakılmaya çalışıldığı ileri sürülmüştü. Olayla ilgili, Ayşe’nin babası, 1’i kız, 3 kardeşi ile amca ve yengesinin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. İhlas Haber Ajansı (İHA), Ayşe A.’nın köyüne giderek, yakınlarına ulaştı.
 


Yas havasının hakim olduğu köyde, Ayşe’nin yakılmaya çalışıldığı ahırın önünde, gözyaşları içerisinde İHA muhabirine konuşan ablası Kelsuman A., Nusaybin’de oturduğunu ve olay günü Siirt’te olduğunu belirterek, "Kız kardeşimi burada yaktılar. 28 bıçak vurdular. İnfaz ettiler. IŞİD bile yapmıyor bunu. İçimi yaktılar. Bu kötü bir vahşettir. Hiç kimse evde yoktu, plan kurmuşlar. Kimin yaptığını vallahi bilmiyorum. Annem telefon açtı, ‘Gidin kurtarın’ dedi. Burada infaz ettiler" diyerek, feryatlar yaktı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.Mardin'de 18 yaşındaki Ayşe'nin başını kestiler!Mardin'de 18 yaşındaki Ayşe'nin başını kestiler!