Basit malzemeler ve biraz yaratıcılıkla evinizin havasını değiştirin!

Eski eşyalarınızdan sıkıldınız mı? Ya da elinizdeki basit malzemelerle kendi hazırlayacağınız güzel ve kullanışlı eşyalara sahip olmak mı istiyorsunuz? İşte biraz el becerisi ve son derece basit malzemelerle uygulayabileceğiniz yaratıcı dekorasyon fikirleri. 

20 Şubat 2018, Salı 11:43
A A

Aynı boydaki konserve kutuları istediğiniz renk ve desendeki kağıtlarla kaplayarak çok güzel mumluktan duvar süsleri yapabilirsiniz. 

Biraz el oyalayacak ve sizi uğraştıracak bir proje olsa da eski bir masaya hayat verip cıvıl cıvıl ve hayat dolu hale getirmek için gazoz şişesi kapaklarından faydalanabilirsiniz. 

Atmaya kıyamadığımız ama bir türlü kullanmadığımız bir sürü kavanozumuz var. Bu kavanozların etrafına saracağımız zincirleri silikonla sıkıca yapıştırıp bahçe ya da balkonlarımız için şık mumluklar yapmaya ne dersiniz? 

Özellikle yazlık evler için çok kullanışlı olabilecek bir proje. Kasa paletlerini L koltuk şeklinde bir araya getirip üzerine renkli kılıflı minderler ve yastıklar yerleştirip evin en rahat köşesi haline getirebilirsiniz. 

Aynı paletlerden basit, hafif ve kullanışlı bir ayakkabı rafı yapmak da mümkün. 

Örgü biliyorsanız eski sandalyelerinizi atmak yerine artmış iplerden rengarenk kılıflar örerek onları evinizin yenilenmiş, canlı parçaları haline getirebilirsiniz. 

Birkaç eski kasayı boya ve vernikle canlandırıp kare ya da dikdörtgen şeklinde bir araya getirirseniz hem şık bir orta sehpası hem de fazladan depolama alanı kazanmış olacaksınız. 

Artık giymediğiniz eski bir tişörtü sevimli ve çevre dostu bir poşete dönüştürmek düşündüğünüzden de kolay! 

Şişe mantarlarını düz bir platformun üzerinde kalp ya da istediğiniz başka bir şekilde birleştirip sağlamca yapıştırarak çok şık bir duvar süsü elde edebilirsiniz. Biraz sprey boyayla renk katmayı unutmadan tabii...  

Benzerlerini tasarım mağazalarında oldukça pahalıya bulabileceğiniz bir ayakkabılık: Farklı ebattaki kasaları pastel tonlara boyayıp antrenizde duvara sabitleyin. Ayakkabılar için yatay, bot ve çizmeler içinse dikey. 

Baharat kavanozlarınızı mutfak raflarının altına vidalayıp hem şık görünmelerini sağlarsınız hem de baharatlarınız daha uzun süre bayatlamadan taze kalır.

Metal konserve kutuları temizleyip yıkadıktan sonra çocuk odaları için kalemlik, banyo, mutfak ya da yatak odalarınız için ıvır zıvır toparlama çözümü haline getirebilirsiniz. 

Plastik şişe kapaklarından yapılmış bir kutu. Sağlam bir şekilde yapıştırıldığı takdirde çocuklar için oyuncak kutusu ya da banyonuz için renkli bir kirli sepeti olarak görev yapabilir.